مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13960 عددبا سلام. لطفا اگر مقدور هست مدارک لازم جهت صادرات کالا به طور مثال زعفران رو بفرمایید چه اسنادی و مدارکی لازم هست؟ ( بطور کامل )
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما بسیار کلی طرح شده است. مجوزها و استاندارهای مربوطه متناسب با نوع محصول مشخص می ‏شود. صادرات زعفران نیازمند رعایت مقررات استاندارد اجباری از سازمان ملی استاندارد ایران است که اطلاعات مربوط به آن در فایل پیوست ضمیمه شده است. همچنین در لینک سازمان غذا و دارو به آدرس https://www.fda.gov.ir/ می‏ توانید حداقل ضوابط فنی و بهداشتی مربوط به آماده ‏سازی و بسته‏ بندی محصول موردنظر خود را مطالعه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه صادرات زعفران می‏ توانید با منابع معرفی شده ارتباط برقرار نمایید:
اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان به آدرس اینترنتی: http://iransaffronunion.com/
اتحادیه صادركنندگان گیاهان دارویی و فراورده های غذایی ایران به آدرس اینترنتی: http://www.uiem.org/ و شماره تماس : 02122275260
دبیر میز محصولات گل و گیاه خوراکی، دارویی و صنعتی و تزئینی ( خانم سیما قاسم‏خانی) در سازمان توسعه تجارت ایران به شماره تماس: 02122662589
همچنین شما می‏ توانید با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tpo.ir/products اطلاعاتی را در رابطه با شاخص ‏های کلی محصولات موردنظر خود مانند کد تعرفه مربوطه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص‏ های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری دریافت کنید.

ثبت پرسش جدیدارسال پیام