مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13953 عددبا سلام احتراما ما شرکت پیشرو صادر کننده محصولات دریای از قبیل میگو و ماهی می باشد در تعرفه 030617(میگو) به دنبال بازاریابی کشور های همسایه ترکیه، کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد . این شرکت درخواست دریافت اطلاعات شرکت های وارد کننده این تعرفه را در کشورهای مختلف را دارد. با سپاس
پاسخ:
با سلام؛ بر اساس آمارهای گمرک، از ابتدای سال جاری تا 10 دی 1401، حدود 25.7 هزارتن از کد تعرفه 03061700 (سایر انواع میگو) به ارزش 90.8 میلیون دلار صادر شده که عمده مقصد صادراتی آن کشور روسیه با سهم حدود 50 درصد از کل ارزش صادرات بوده است. اطلاعات مربوط به صادرات به کشورها در فایل پیوست جهت بهره برداری قرار داده شده است.

برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید. به عنوان نمونه؛ در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی دوبی به آدرس https://dcciinfo.ae/، می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.

ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای هدف که اطلاعات آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=y2tw20 موجود است ارتباط برقرر نمایید. همچنین می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ایران با کشور مقصد نیز تماس حاصل فرمایید. برای کسب اطلاعات در خصوص صادرات آبزیان نیز، می توانید با اتحادیه تولید و تجارت آبزیان با شماره 22067160-021 تماس حاصل فرمایید.

ثبت پرسش جدیدارسال پیام