مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13898 عددسلام و احترام ؛ لطفا لیست تعدادی از تجار خارجی که تمایل به خرید سیلیس از ایران دارند را بفرمایید که بتوانیم با آنها تماس بگیریم جهت صادرات
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما دارای ابهام است. اگر منظور شما از سیلیس، خاک سیلیسی باشد، مشمول کد تعرفه 25120000 (خاک سیلیسی سنگواره (کیزلگور، تریپولیت و غیره)، خاک های سیلیسی با وزن مخصوص ظاهری کمتر از یک) می شود. از ابتدای سال 1401 تا دی ماه همین سال، حدود 30.5 هزارتن از آن به ارزش 2.2 میلیون دلار صادر شده است. عمده مقاصد صادراتی خاک سیلیسی کشورهای عراق و جمهوری آذربایجان هستند که مجموعا 97 درصد از ارزش صادرات این محصول را به خود اختصاص داده اند.
برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید. برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای هدف که اطلاعات آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=y2tw20 موجود است ارتباط برقرار نمایید. همچنین می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ایران با کشور مقصد نیز تماس حاصل فرمایید.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام