مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14079 عددسلام وقت بخیر ، تعرفه واردات انواع پوشاک از مبدا چین در سال جاری چه مقدار می باشد؟
پاسخ:
با سلام، به طور کلی انواع پوشاک تحت تعرفه های گوناگون ذیل فصل 61 (لباس و متفرعات لباس، کشباف یا قلاب باف) و فصل 62 (لباس و متفرعات لباس، غیرکشباف یا غیرقلاب­ باف) کتاب مقررات صادرات و واردات طبقه‏ بندی می شود. حقوق ورودی پوشاک به جز مجموعه لباس هایی که اساسا برای ورزش اسکی در نظر گرفته شده است، در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1401، برابر با 55 درصد در نظر گرفته شده است. برای لباس های مربوط به ورزش اسکی مانند کاپشن اسکی، حقوق ورودی 32 درصد است. ضمناً، به نظر می رسد در حال حاضر واردات پوشاک ممنوع است.

به منظور دسترسی به کتاب مقررات صادرات و واردات و اطلاع از آخرین دستورالعمل ها و آیین نامه های تجارت خارجی، می توانید به آدرس http://hscodeing.ir/ مراجعه نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با رایزن بازرگانی ایران مستقر در چین (آقای عبدالحمید عادلی) به شماره تماس 008615001118730 ارتباط برقرار نمایید. سایر راه های ارتباطی با ایشان در سایت سازمان توسعه تجارت به آدرس https://tccim.ir/?addr=y2tw20 قابل دسترس است.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام