مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14079 عددسلام من در زمینه خشکبار مانند پسته،کشمش وغیره میخواستم مشورت کنیم ودر زمينه زعفران هم همینطور
پاسخ:
با سلام، سوال شما به صورت کلی مطرح شده است. خشکبار طیف وسیعی از محصولات را دربر می گیرد که اغلب در فصل 8 و 12 کتاب مقررات صادرات و واردات طبقه بندی می شوند. برای دریافت پاسخ دقیق تر بهتر است کالای مورد نظر خود را به طور دقیق مشخص نمایید. با این حال منابع زیر برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی می گردد:

برخی اطلاعات مرتبط با تجارت این محصولات مانند کد تعرفه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص ‏های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری را می توانید از سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tpo.ir/products دریافت کنید.

برای دسترسی به آمار صادرات و وادرات محصولات مورد نظر خود طی سال ‏های مختلف به تفکیک کد تعرفه، وزن، ارزش ریالی و ارزش دلاری، می توانید به قسمت آمار سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=0a5q43 مراجعه کنید.

برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به صادرات محصولات مورد نظر خود می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید. همچنین، در خصوص قوانین و مقررات مربوط به کشور هدف (مقصد صادراتی) می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ایران و کشور هدف مورد نظر خود تماس حاصل نمایید.

متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه استفاده نمایید. به طور مثال، برای دریافت اطلاعات درخصوص زعفران می توانید با اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان به آدرس اینترنتی: http://iransaffronunion.com/ و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خشکبار با اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران به آدرس اینترنتی: http://www.irandriedfruits.ir/ ارتباط برقرار نمایید.

چنانچه در زمینه محصول یا کشور مشخصی، نیازمند دریافت خدمات از شرکت های مدیریت صادرات هستید، پیشنهاد می شود از خدمات شرکت های مورد تایید سازمان توسعه تجارت ایران که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 موجود است، بهره برداری نمایید.

 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام