مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14022 عددمن مربی کسب و کار و توسعه فردی هستم، به راه اندازی چند کسب و کار مختلف در زمینه تولید حلزون، زالوی طبی، میوه خشک و ... تا الان کمک کرده ام و تعدادی از موارد مذکور دارای محصول قابل توجه برای صادرات هستند و قصد دارم ظرفیت واردات کشورهای اوراسیا را بررسی کنم و برای اینها اقدام به مذاکره کنم و برای صادرات این محصولات اقدام نمایم. با توجه به اینکه تاکنون تجربه ای در زمینه صادرات نداشته ام، لطفاً راهنمایی کنید که اطلاعات مورد نیاز را از چه منابعی می توانم دریافت نمایم و کارم را از کجا شروع کنم.
پاسخ:
با سلام؛ با توجه به اینکه سوال شما کلی طرح شده است، منابع زیر برای بررسی بازار کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا پیشنهاد می شود:

- برای شناسایی نیازهای وارداتی کشورهای عضو این اتحادیه بر حسب گروه کالایی، می توانید به گزارش تهیه شده در این اتاق با عنوان «روابط تجاری ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا» به آدرس https://www.tccim.ir/downloadfile?file=fl_1869.pdf&source=ec مراجعه کرده و در بخش مربوط به «تامین نیاز وارداتی کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا توسط ایران»، نیازهای وارداتی این کشورها را بر حسب گروه های کالایی عمده مشاهده نمایید.

- چنانچه به نیاز به دریافت جزئیات بیشتری در خصوص واردات بازارهای عضو اتحادیه اوراسیا دارید، می توانید از سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرس https://www.trademap.org/Index.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1 نیز بهره برداری نمایید. در این وب سایت، با درج نام یا کد تعرفه محصول مورد نظر خود و انتخاب کشور هدف، می تواند آمارهای واردات یا صادرات را مشاهده کنید.

- سازمان توسعه تجارت ایران نیز گزارش هایی را در زمینه کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا تهیه کرده که با مراجعه به آدرس https://tpo.ir/cgroups/%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%A7 می توانید از آنها بهره برداری کنید.

- علاوه بر موارد فوق، چنانچه به نیاز دریافت خدمات در زمینه تحقیقات بازار دارید، می توانید از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت ایران که مشخصات تماس آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=pe8g24 قابل دسترسی است، استفاده کنید.

- در صورتی که کد تعرفه محصول مورد نظر خود را مشخص کرده باشید، با درج آن در این قسمت، آمارهای واردات و صادرات نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام