مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13972 عددبا سلام و احترام کالای پالت دارم که میخواهم به امارات صادر کنم. برای بازاریابی نیاز به مشتریان خود دارم. چطور می توانم به لیست کسانی که پالت میخرند دسترسی داشته باشم؟ با تشکر.
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما به صورت کلی مطرح شده و لازم است مشخص شود منظور شما از پالت چه نوع پالتی است. اگر منظور شما از پالت، "پالت های ساده، صندوقی و سایر تخته های بارگیری از چوب، حلقه های اتصالی پالت از چوب" باشد تحت کد تعرفه 44152000 طبقه بندی می شود که طی 11 ماهه 1401 حدود 20.6 تن به ارزش 61.5 هزار دلار تنها به مقصد عراق صادر شده که به دلیل حجم پایین صادرات، ممنوعیت صادرات آن باید مورد بررسی قرار بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه منابع زیر پیشنهاد می شود:

-در صورتی که منظور شما از پالت کالای دیگری باشد و کد تعرفه برای آن مشخص نباشد، برای تعیین کد تعرفه محصول مورد نظر خود می توانید با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:

نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
- جهت یافتن شریک بالقوه تجاری از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید.
- برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123ارائه شده است.
- متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه استفاده نمایید.
-برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به صادرات می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.
- برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به کشور هدف (امارات متحده عربی) می توانید با اتاق بازرگانی ایران و امارات عربی متحده به شماره 88810525 تماس حاصل نمایید.
-به منظور دسترسی به تعرفه های ورودی کشور مورد نظر خود می توانید به سایت https://www.macmap.org/ مراجعه نموده و پس از انتخاب کشور مبدا و مقصد و درج کد تعرفه 6 رقمی، به تعرفه ورودی آن کشور در کالای مد نظر خود دسترسی داشته باشید. با استفاده از اطلاعات مرکز تجارت بین‌المللی، می توانید نرخ حقوق ورودی امارات متحده عربی برای کالای مورد نظر خود و الزامات قانونی مربوط به صادرات آن را استخراج نمایید، اما برای کسب اطمینان از نرخ های حقوق ورودی استخراج شده، پیشنهاد می شود این اطلاعات را با کتاب مقررات صادرات و واردات کشور مقصد انطباق دهید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام