مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14022 عددسلام باتوجه به اینکه سقف واردات مبلغ 5000 هزار دلار می باشد ثبت سفارش ما مبلغ 52000 یورو می باشد با توجه به اینکه تفاوت این مبلغ را خودمان پرداخت خواهیم کرد در امور واردات به مشکل بر نخواهیم خورد ؟ به دلیل اختلاف قیمت ؟
پاسخ:
با سلام؛ مطابق تبصره 3 ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات سال 1401، سقف ارزشی واردات برای دریافت‌کنندگان کارت بازرگانی بر اساس رتبه‌بندی اعتباری سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه ‌بندی اعتباری تعیین می‌شود. در صورت عدم امکان رتبه ‌بندی، این سقف در سال اول 500 هزار دلار خواهد بود. سقف ارزشی واردات در زمان ثبت سفارش اعمال خواهد شد. همچنین، در صورت ارائه گواهی مبنی بر نداشتن بدهی گمرکی، سقف تعیین شده به میزان مبلغ وارداتی که بدهی گمرکی آن تسویه شده است، بار دیگر قابل‌استفاده خواهد بود. واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری از مراجع قانونی ذی‌ربط صرفاً برای تأمین نیاز تولیدی خود از شمول این تبصره مستثنا هستند. تعداد رشته فعالیت و نوع آن به‌ویژه در مورد کالاهای اساسی، حساس و ضروری نیز برای هر بازرگان بر اساس رتبه‌بندی اعتباری سامانه مذکور تعیین خواهد شد. افزایش سقف یاد شده برحسب نوع کالا با تأیید وزیر صنعت، معدن و تجارت مجاز است. طبق تبصره مذکور در صورتی که سقف تعیین شده برای شما 500 هزاردلار باشد، شما مجاز به ثبت سفارش تا همین مبلغ و نه بیشتر می باشید.

با این وجود، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره 02122664072 سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 و آدرس اینترنتی https://tpo.ir/ تماس گرفته و یا به سایت سامانه جامع تجارت به آدرس https://www.ntsw.ir/ مراجعه فرمایید. این سامانه دارای مرکز پشتیبانی تلفنی به شماره 124 است.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام