مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13975 عددبا سلام با توجه به سفرپیش رو به کشور روسیه لطفا درخصوص صادرات صنایع لبنی و واردات غله و کنجاله از روسیه به ایران اگر منابع اطلاعاتی جهت تسیع در این مورد دارید لطفا معرفی بفرمایید. با تشکر
پاسخ:
با سلام؛ انواع محصولات لبنی تحت بخشی از تعرفه ‏های فصل ۴ کتاب مقررات صادرات و واردات طبقه‏ بندی می‏ شوند. بر اساس آمار گمرک در سال ۱۴۰۱، حدود 1.9 هزار تن محصولات لبنی به ارزش3.1 میلیون دلار به مقصد روسیه صادر شده است. غلات نیز تحت بخشی از تعرفه های فصل ۱۰ کتاب مقررات صادرات و واردات قرار می‏ گیرد. طی سال ۱۴۰1، حدود 2.1 میلیون تن غلات به ارزش 912.9 میلیون دلار از روسیه وارد ایران شده است.

با توجه به کلی بودن سوال شما، در ادامه برخی از منابع اطلاعاتی به منظور بهره برداری ارائه می شود:
به منظور دسترسی به کتاب مقررات صادرات و واردات و اطلاع از آخرین دستورالعمل ها و آیین نامه های تجارت خارجی، می توانید به آدرس http://hscodeing.ir/ مراجعه نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با رایزن بازرگانی ایران مستقر در روسیه (آقای محسن رحیمی) به شماره تماس 007-7945972442 ارتباط برقرار نمایید. سایر راه های ارتباطی با ایشان در سایت سازمان توسعه تجارت به آدرس https://tccim.ir/?addr=y2tw20 قابل دسترس است.
چنانچه در زمینه محصول مورد نظر خود نیازمند دریافت خدمات از شرکت های بازرگانی هستید، پیشنهاد می شود از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت ایران که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 موجود است بهره برداری نمایید.
برای جست و جوی شرکای بالقوه تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید. برای اعتبارسنجی این شرکت ها می توانید از طریق خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123ارائه شده است.
برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به صادرات محصولات مورد نظر خود می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید همچنین برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به کشور هدف (روسیه) می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ایران و و روسیه به آدرس https://irjcc.ir/ ارتباط برقرار نمایید.
متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه استفاده نمایید. به طور مثال می توانید برای دریافت اطلاعات در خصوص صادرات لبنیات با انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران به شماره تماس: 88266984-021 ارتباط برقرار نمایید.

 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام