مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13971 عددبا درود خدمت شما اینجانب قصد صادرات فرش،زعفران،کشمش و زرک را به امارات متحده دارم و به دنبال وارد کنندگان اماراتی فعال در این زمینه هستم درصورت امکان اگر لیستی از واردکنندگان این محصولات دارید و امکان ارتباط با این افراد را بصورت داشتن شماره یا آدرس برای برقراری ارتباط با ایشان را خواستار می باشم. لذا خواهشمند است در صورت امکان اینجانب را در این امر یاری و مساعدت نمایید. باتشکر
پاسخ:
با سلام؛ برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای موردنظر در امارات متحده عربی دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. به عنوان مثال شما می توانید پس از ثبت نام در سایت مزبور و مراجعه به آدرس: https://tccim.ir/?addr=2jpi0 فهرستی از شرکت های وارد کننده زعفران در امارات را مشاهده نمایید. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.
متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه استفاده نمایید. به طور مثال، برای دریافت اطلاعات درخصوص زعفران می توانید با اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان به آدرس اینترنتی: http://iransaffronunion.com/ در خصوص خشکبار با اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران به آدرس اینترنتی: http://www.irandriedfruits.ir/ و در خصوص فرش با اتحادیه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران به شماره تماس: 021-55634343 ارتباط برقرار نمایید.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات به شماره 88810525-021 نیز ارتباط برقرار نمایید.
همچنین شما می ‏توانید با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tpo.ir/products اطلاعاتی را در رابطه با شاخص ‏های کلی محصولات موردنظر خود مانند کد تعرفه مربوطه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص ‏های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری دریافت کنید
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام