مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13972 عدد



با سلام و عرض ادب. وقت شما به خیر و نیکی. سوال: در صورتی که ما بار صادراتی خود را با کارت بازرگانی تولید کننده، ترخیص کار یا شرکت حمل و نقل در گمرک اظهار کنیم، باید مدارک مربوطه با سربرگ ما به گمرک ارائه شود یا سربرگ صاحب کارت بازرگانی؟ با تشکر و احترام
پاسخ:
طبق تبصره 4 بند 3ماده 10 ایین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات هر شخص باید با کارت خود واردات یا صادرات نماید و در تمام مرا حل صاحب کارت که اسم او در اظهار نامه مسیولیت دارد ولا غیر بنابراین صاحب کارت باید اسناد را ارایه دهد حتی اگر از شخص دیگری خریده باشد.  
 

ثبت پرسش جدید



ارسال پیام