مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14022 عددبا سلام، آمار واردات پیگمنت‌های فلزی به طور تخصصی پودر اکلیل چه میزان است و بیشتر از چه کشورهایی وارد می‌شود؟ به طور کلی سرمایه‌گذاری در این بخش به چه میزان است؟ گزارش قابل استنادی در این خصوص وجود دارد؟ و اگر امکان ارسال وجود دارد، لطفاً آن را برایم ارسال کنید.
پاسخ:
با سلام؛ در پاسخ به سوال اول شما: بر اساس بررسی‏ های مقدماتی پیگمنت های آلی زیر مجموعه ردیف تعرفه 3207 ( پیگمان ها و کدر کننده ها و رنگ های آماده، ترکیبات زجاجی، لعاب ها، جلاهای مایع و فرآورده های همانند از انواعی که در صنعت سرامیک سازی، میناکاری یا شیشه سازی به کار می رود؛ فریت های شیشه ای و سایر شیشه ها به صورت پودر، دانه، تیغه یا فلس) قرار می گیرند و بسته به اینکه چه محصولی مد نظر باشد، کد تعرفه هشت رقمی آن تعیین می شود. طی سال 1401، حدود 4.8 هزار تن از کد تعرفه 3207 به ارزش 38.1 میلیون دلار وارد کشور شده که کشورهای ایتالیا با سهم 31.8 درصد و اسپانیا با سهم 19.5 درصد از ارزش کل واردات محصول مزبور عمده مبادی وارداتی بوده اند. طی ماه نخست سال 1402 نیز حدود 317 تن به ارزش 1.9 میلیون دلار از این محصول وارد کشور شده است که کشورهای ایتالیا با سهم 24.2 درصد و چین با 22.6 درصد از کل ارزش واردات عمده مبادی وارداتی پیگمنت های آلی بوده اند.
شما می توانید برای تعیین کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود از دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر راهنمایی لازم را دریافت کنید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس مربوطه در دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری وزارت صمت به شماره 02181774058 تماس حاصل فرمایید.
در پاسخ به سوال دوم شما: برای دریافت اطلاعات در خصوص فرصت های سرمایه گذاری به سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق بازرگانی تهران به آدرس https://cic.tccim.ir/ مراجعه نمایید و یا با سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به آدرس اینترنتی: https://investiniran.ir/fa-ir/FirstPage ارتباط برقرار نمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام