مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14140 عددسلام روز بخیر مجموعه ما در زمینه صادرات کاشی و سرامیک فعالیت داره، لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کشور هایی بیشتر با ایران در این زمینه همکاری دارند و اگر که اطلاعاتی از مشتریان میش که در اختیار ما قرار بدهید لطف میکنید. حتی اگه صنایع وابسته هم باشه که معرفی کنید با اونها هم ارتباط بر قرار کرد خوبه.
پاسخ:
با سلام؛ کاشی و سرامیک بسته به انواع آن تحت کد تعرفه 4 رقمی 6907 (کاشی و چهارگوش و لوح سرامیکی برای فرش کردن یا روکش کردن آتشدان یا دیوار؛ مکعبهای سرامیکی و همانند برای موزائیککاری حتی برروی تکیهگاه؛ سرامیکهای تمام کاری (جلا دادن) (finishing)) طبقه بندی می شوند.طی 4 ماهه1402، حدود 1.4 میلیون تن از این کد تعرفه به ارزش حدود 90 میلیون دلار صادر شده که 67 درصد از ارزش کل آن را صادرات به عراق تشکبل می ‏دهد. پس از عراق نیز دو کشور جمهوری آذربایجان و پاکستان به ترتیب با سهم حدود 5 درصد و 4 درصد عمده ‏ترین مقاصد صادراتی کد تعرفه مذکور هستند.
برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان و صادرکنندگان کالاهای موردنظر دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و یا صادرات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده و یا صادرکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام