مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14070 عددسلام و عرض ادب.خواستم اطلاعاتی در مورد صادرات صنایع دستی ایران در اختیارم بگذارید. ۱.چه کشورهایی بیشتر مشتری این محصول هستند؟ ۲.اگر بخوام در این زمینه کار کنم با کدام کشور بیشتر میتونم کار کنم؟ ۳.حجم ریالی و یا دلاری حاصل از صادرات صنایع دستی در سال ۱۴۰۱و نیمه اول ۴۰۲چقدر بوده است؟ ممنون و سپاسگزارم
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما به صورت کلی مطرح شده است و طیف وسیعی از کالاها را در بر می گیرد. برای دریافت پاسخ دقیق تر بهتر است کالای مورد نظر خود را به طور دقیق مشخص نمایید. با این حال پیشنهاد می شود:
جهت یافتن شریک بالقوه تجاری از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید.
- برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
- بسته به کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن مربوطه استفاده نمایید.
-برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به صادرات می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.
- برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به کشور هدف (مقصد صادراتی) می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ایران و آن کشور تماس حاصل نمایید.
- در سایت سازمان توسعه تجارت اطلاعات تماس رایزنان بازرگانی ج.ا.ایران مستقر در کشورهای هدف قرار گرفته شده که برای دسترسی به آن ها می توانید به آدرس https://tccim.ir/?addr=6wcl17 مراجعه فرمایید.
- چنانچه در زمینه محصول یا کشور مشخصی نیازمند دریافت خدمات از شرکت های بازرگانی هستید، پیشنهاد می شود از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت ایران که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 موجود است بهره برداری نمایید.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام