مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14140 عددسلام، شرکت تولید کننده خشکبار هستیم. برای بازاریابی در کشور عربستان به صورت حضوری میخواستم اقدام کنم، کدام شهر برای فعالیت اقتصادی در این زمینه مناسب هست؟ آیا نیاز به دفتر مرکزی در ریاض و حضور نیرو در بنادر این کشور به صورت همزمان هست؟ شرایط ثبت شرکت و مجوز های فعالیت در این زمینه در این کشور چگونه است؟ با تشکر
پاسخ:
با سلام، سوال شما به صورت کلی مطرح شده است. خشکبار طیف وسیعی از محصولات را دربر می گیرد که اغلب در فصل 8 و 12 کتاب مقررات صادرات و واردات طبقه بندی می شوند. ابتدا لازم است محصولات مورد نظر خود را به صورت دقیق مشخص نمایید. با توجه به اینکه اتاق ایران و عربستان هنوز راه اندازی نشده است برای اطلاع از قوانین به روز شده تجاری این کشور و کسب اطلاع در خصوص نحوه تاسیس شرکت می توانید با سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 و دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 تماس حاصل فرمایید. ضمنا سایت https://ondemandint.com/company-registration-in-saudi-arabia/ در رابطه با نحوه ثبت یک شرکت در عربستان برای بررسی و بهره برداری معرفی می شود.
در کنار آگاهی از نحوه ثبت شرکت خود می بایست ممنوعیت صادرات و واردات کالای مورد نظر خود را سنجیده و برای خود شریک تجاری پیدا کنید که در این زمینه برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان و صادرکنندگان کالاهای موردنظر در مقاصد مختلف دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و یا صادرات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده و یا صادرکننده نمایش داده می شود. یادآوری می شود که برای اطمینان از اعتبار و فعال بودن شرکت خریدار لازم است با استفاده از اتاق های مشترک بازرگانی، اعتبار شرکت موردنظر را استعلام فرمایید.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام