مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13898 عددباسپاس ودرود. پزشک هستم. درزمینه گیاهان دارویی برند ثبت کرده ام. جهت صادرات ازبابت الویت انتخاب گونه گیاهی وفراوری اولیه ونوع بسته بندی وبازار هدف واستاندارد های بازار هدف ویزیت های نسبی و وسایل کمک آموزشی( CD اموزشی)معرفی رفرنس ها وسایت های مربوطه .سپاس وسلامت باشید.
پاسخ:
باسلام؛ سوال شما به صورت کلی مطرح شده است. گیاهان دارویی به طور کلی تحت کد تعرفه چهار رقمی 1211 (نباتات، اجزای نباتات، دانه و میوه، از انواعی که بیشتر در عطرسازی، داروسازی، برای مصرف حشره کشی، انگلکشی یا همانند به کار می رود؛ تازه ، سرد کرده، منجمد یا خشک کرده، حتی بریده شده، خرد شده یا پودر شده) طبقه بندی می شوند. طی شش ماهه 1402، حدود 1.5 هزار تن از کد تعرفه مزبور به ارزش 4.2 میلیون دلار صادر شده است. طی بازه زمانی مزبور، کشورهای ترکیه با سهم حدود 18.4 درصد، چین با سهم حدود 17.5 درصد و امارات متحده عربی با سهم حدود 11.2 درصد از کل ارزش صادرات عمده مقاصد صادراتی این محصولات بوده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صادرات، منابع زیر پیشنهاد می‏ شود:
- جهت یافتن شریک بالقوه تجاری از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید. می توانید برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با اتحادیه تولیدکنندگان و و صادرکنندگان گیاهان دارویی، فرآورده های غذایی و زعفران ایران به شماره 88842608 تماس حاصل فرمایید.
-برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به صادرات می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.
- برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به کشور هدف (مقصد صادراتی) می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ایران و آن کشور تماس حاصل نمایید.
- در سایت سازمان توسعه تجارت اطلاعات تماس رایزنان بازرگانی ج.ا.ایران مستقر در کشورهای هدف قرار گرفته شده که برای دسترسی به آنها می توانید به آدرس https://tccim.ir/?addr=6wcl17 مراجعه فرمایید.
- موسسه آموزشی آیتک وابسته به اتاق بازرگانی تهران دوره های اموزشی در رابطه با تجارت برگزار می کند که برای شناسایی دوره مورد نیاز خود می توانید سوال خود را در بخش مشاوره آنلاین زیر درج فرمایید:
https://tccim.ir/?addr=o1613

 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام