مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13898 عددسلام بنده برای صادرات محصول خودم که عسل هست نیاز دارم کشورهای درخواست کننده محصولم را بشناسم تا بتوانم با انها کانکت بشوم مخصوصا کشور مالزی.در حال حاضر صادرات محصولم ب کشورهای عربی عراق کویت امارات و چندین کشور دیگه فعال میباشد.با سپاس
پاسخ:
با سلام، بر اساس کتاب مقررات صادرات و واردات عسل طبیعی تحت کد تعرفه 04090000 طبقه بندی می شود. طی شش ماهه نخست سال 1402 حدود، 454.2 تن عسل طبیعی به ارزش 1.7 میلیون دلار صادر شده است. طی مدت زمان مزبور کشور عراق با سهم حدود 64 درصد عمده مقصد صادراتی عسل بوده است. شایان ذکر است در شش ماهه نخست 1402، سهم مالزی از کل ارزش صادرات عسل طبیعی 4 درصد بوده است. با مشخص شدن کد تعرفه محصول مورد نظر خود برای دریافت آمار صادرات به مقاصد مختلف لازم است به سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=727l40 مراجعه نمایید و در قسمت آمار به هردو آمارهای سال جاری و سال های قبل به تفکیک واردات و صادرات و همچنین کد تعرفه و کشورهای مبدا و مقصد دسترسی داشته باشید.
برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
همچنین شما می ‏توانید با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tpo.ir/products اطلاعاتی را در رابطه با شاخص ‏های کلی محصولات موردنظر خود مانند کد تعرفه مربوطه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص ‏های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری دریافت کنید.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام