مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13898 عددعرض احترام و خسته نباشید جهت صادرات گازوییل به پاکستان و افغانستان به دنبال تامین کننده عمده و خرد هستم و محصولات چه ایران و چه روسیه قابل فروش هستن و در این رابطه به بخش راهنمای تجاری هم سر زدم منتهی هیچ شرکتی کار گازوئیل انجام نمیداد و بعضا شرکت ها اصلا هیچ فعالیتی نداشتن از نظر حقوقی هم سوال داشتم که ایا برای بازار یابی محصولات صادراتی باید مجوز خاصی برای افراد و یا شرکت گرفت؟
پاسخ:
با سلام، با توجه به اینکه لیست تولیدکنندگان هر محصول توسط مراجع رسمی منتشر نمی شود، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصول موردنظر خود با اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران به شماره 88511611-021 تماس حاصل فرمایید.
برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
طبق مذاکره صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق بازرگانی تهران (جناب آقای بهشتیان)، برای بازاریابی محصول مورد نظر خود رعایت قوانین صادرات و واردات کفایت می کند و نیاز به مجوز خاصی نیست. با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره گمرکی اتاق تهران در روزهای فرد به شماره 88714472 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به صادرات و واردات می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.

 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام