مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13898 عددبا سلام. برای دسترسی به آمار صادرات لوازم گلخانه از ایران به کشورهای همسایه از کدام منابع میتوانیم استفاده کنیم؟
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما به صورت کلی بیان شده است. ابتدا لازم است مشخص نمایید منظور شما از لوازم گلخانه چیست زیرا طیف وسیعی از کالاها را در برمی‌گیرد. درصورتی که منظور شما از تجهیزات گلخانه، گلخانه با تجهیزات کامل باشد، مشمول کد تعرفه 94069010 می‌شود در غیر اینصورت لازم است که کد تعرفه محصولات مد نظر خود را مشخص نمایید که توصیه می شود برای یافتن تعرفه دقیق این کالا به دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر مراجعه فرمایید:
ساختمان شماره 2 گمرک جمهوری اسلامی ایران: تهران، خیابان شهید بهشتی، بین خیابان میرعماد و خیابان پاکستان، روبروی مصلی تهران- شماره تلفن: 02182991
پس از یافتن کد تعرفه برای اطلاع از آمار صادرات و واردات می‌توانید به سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=727l40 مراجعه نمایید و در قسمت آمار به هردو آمارهای سال جاری و سال های قبل به تفکیک واردات و صادرات و همچنین کد تعرفه و کشورهای مبدا و مقصد دسترسی داشته باشید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام