مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14150 عددسلام وقتتون بخیر من تولید کننده بستنی سنتی هستم تمامی مجوز های لازم جهت صادرات محصول خودمو دارم الان تنها مشکلی که دارم نیازمند یک تاجر و خریدار هستم که بتونم محصولمو به اون بفروشم تا صادرش کنه اگه میشه لطف تو این زمینه راهنماییم کنید شمارمم هم گذاشتم لطفاً باهام تماس بگیری نیاز به راهنمایی شما عزیزان دارم ممنونم
پاسخ:
پس از دریافت کارت بازرگانی و اطلاع از عدم ممنوعیت صادرات محصول مورد نظر خود شما نیاز به شریک تجاری دارید. برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
در رابطه با شرایط صادرات و واردات، می‌توانید از منابع رسمی هر کشور اطلاعات را استخراج کنید. در این رابطه، مرکز تجارت بین المللی الزامات قانونی صادرات و واردات را در کشورهای مختلف گردآوری کرده که در آدرس https://www.macmap.org/en/query/regulatory-requirement می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.
متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه نیز استفاده نمایید.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و کشور هدف، تماس حاصل نمایید .از منابع رسمی هر کشور اطلاعات را استخراج کنید. در این رابطه، مرکز تجارت بین المللی الزامات قانونی صادرات و واردات را در کشورهای مختلف گردآوری کرده که در آدرس https://www.macmap.org/en/query/regulatory-requirement می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.
موسسه آموزشی آیتک وابسته به اتاق بازرگانی تهران دوره های اموزشی در رابطه با تجارت برگزار می کند که برای شناسایی دوره مورد نیاز خود می توانید سوال خود را در بخش مشاوره آنلاین زیر درج فرمایید:
https://tccim.ir/?addr=o1613
برای کسب اطلاع در خصوص ثبت سفارش و موضوعات ارزی نیز می توانید با مشاور گمرکی اتاق بازرگانی تهران (جناب آقای بهشتیان) در روزهای فرد به شماره 88714472 تماس حاصل فرمایید.
 
 

با سلام احتراما اتاق بازرگانی رشت بابت اصلاح مشخصات جهت صدورکارت بازرگانی درخواست اصلاحیه دارد که پس از مکاتبه با کارشناسان سامانه جامع تجارت مشخص گردید باید از سمت اتاق بازرگانی برگشت داده شود تا اصلاحات لازم انجام شود، لطفا راهنمایی میکنید از کدام قسمت پروفایل اماکان برگشت هست؟ ایا باید خود اتاق بازرگانی رشت این کار راانجام دهد؟
پاسخ:
سلام. لطفا از اتاق بازرگانی مربوطه پیگیری نمایید.  
 

سلام وقت بخیر. ما تولید کننده و بسته بندی کننده انواع ادویه و همچنین انواع آرد اماده کیک به صورت خانگی هستیم. دارای مجوز مشاغل خانگی حوزه مربوطه هم هستیم. لطفاً یکبار به صورت شفاف بفرمایید برای ارایه محصولات در بازار های رسمی می بایست چه مجوز هایی اخذ شود؟ کدام بک از مجوز ها ضروری است و کدام یک جنبه تاییدی دارد؟ اول کدام یک باید اخذ شود؟
پاسخ:
جهت کسب اطلاعات با سازمان صمت و یا درگاه ملی مجوزها تماس گرفته شود، اتاق بازرگانی مرجع صدور کارت بازرگانی میباشد  
 

درود ، اظهارنامه ثبت نام در دفاتر تجاری رو حضورا باید ببریم اداره ثبت شرکتها که تایید بشه و بعد از تایید بارگذاری کنیم یا سیستمی هست ؟
پاسخ:
سلام. تمامی مراحل درخواست پلمپ دفاتر و حتی اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری سیستمی می باشد و نیازی به مراجعه به اداره ثبت شرکتها نمی باشد.  
 

سلام وقت بخیر اولین مرحله برای دریافت کارت بازرگانی چی هست؟
پاسخ:
سلام. اولین مرحله برای دریافت کارت بازرگانی ثبت نام در سامانه مجوزها جهت دریافت کارت بازرگانی می باشد و بعد از تایید و دریافت مجوز کارت بازرگانی به سامانه جامع تجارت ارجاع خواهید شد و بعد از سامانه جامع تجارت و تایید پرونده از طرف سازمان صمت به سامانه اتاق بازرگانی ارجاع داده می شود.  
 

با سلام براي شركت اقدام به كارت عضويت نمودم ولي در صفحه ورود تنها امكان تغيير رمز هست مشكل كجاست ؟
پاسخ:
سلام. ثبت نام شما مربوط به اتاق تعاون استان رضوی است و از اتاق مربوطه پیگیری نمایید.  
 

سلام بنده ساکن تهران هستم ولی زمین کشاورزی در استان خوزستان دارم و پروانه کسب کشاورزی درهمان شهرستان گرفته ام آیا با پروانه کشاورزی همانشهرستان و در تهران میتوانم کارت بازرگانی حقیقی بگیرم - باتشکر فراوان
پاسخ:
سلام. کارت بازرگانی می توانید دریافت نمایید ولی کارت عضویت خیر .  
 

سلام... من 15 ساله در زمینه تولید و تامین سنگهای ساختمانی فعالیت دارم .. قصد ورود به بازار صادرات عمان دارم .. برای بازاریابی و اطلاع از بازار هدف از کجا باید شروع کنم..تشکر
پاسخ:
باسلام؛ برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.  
 

مقدار صادرات فرش دستباف از ایران به روسیه و ترکیه 2_ بزرگترین وارد کنندگان و صادر کنندگان فرش دستباف جهان 3_ کد تعرفه انواع فرش دستباف
پاسخ:
باسلام، طی سه ماهه نخست 1403، حدود 1.8 تن فرش دستباف به ارزش 414.7 هزار دلار به کشور روسیه و حدود 1.5 تن فرش دستباف به ارزش 14.7 هزار دلار به کشور ترکیه صادر شده است. یشنهاد می شو.د برای کسب اطلاعات درخصوص تولید، تجارت، عمده شرکای تجاری و... فرش های دستباف، گزارش تهیه شده در معاونت بررسی های اقتصادی اتاق، مندرج در پیوست را مطالعه بفرمایید

آیا داشتن کارت بازرگانی به منزله عضویت در اتاق بازرگانی است؟
پاسخ:
سلام. بله.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام