مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14140 عددبا سلام و احترام آمار واردات کد تعرفه 28332790 با عنوان سایر سولفاتهای باریم به جز گرید دارویی، در سال 1398 و 1400 در سایت اعلام نشده است، وزن و ارزش دلاری آن چقدر بوده است؟ چگونی می توان به با شرکت های وارد کننده این محصول ارتباط برقرار کرد؟ ممنون
پاسخ:
با سلام؛ در سال 1398، حدود 2.9 هزار تن به ارزش 2.3 میلیون دلار از این محصول به کشور وارد شده است. بیش از 95 درصد ارزش واردات این محصول از مبادی چین، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان و سوئیس بوده است. در سال 1400 نیز واردات این محصول، حدود 3.2 هزار تن به ارزش 2.3 میلیون دلار بوده که تقریبآ 90 درصد ارزش آن مربوط به واردات از چین و امارات متحده عربی است. در رابطه با شرکت های واردکننده این محصول، گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، این اطلاعات را به تفکیک شرکت های واردکننده منتشر نمی کند، اما برای شناسایی شریک تجاری بالقوه خود می توانید از منابع زیر استفاده کنید:
- برای شناسایی شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید.
- خدماتی در این زمینه توسط شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، ارائه می شود.
- فهرست اعضای اتاق های بازرگانی برخی از کشورها به تفکیک زمینه فعالیت آنها موجود است. به عنوان نمونه؛ با مراجعه به بخش دایرکتوری اعضای اتاق بازرگانی دوبی به ادرس https://dcciinfo.ae می توانید به فهرستی از اعضای این اتاق در زمینه های گوناگون دسترسی پیدا کنید. لازم به ذکر است که تایید اعتبار این شرکت ها مستلزم بررسی های بیشتر است. برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام