مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13975 عدد



با عرض سلام و احترام 3 تا سوال داشتم خدمتتون اول بخواهیم عضو اتاق بشویم چگونه است دوم . محاسن عضو اتاق شدن با نبودن چیه سوم ما یک شرکت زدیم و میخواهیم تو صادرات نمد و گبه کار کنیم تو لیست صادرات ایران به کشورها که میزنیم لیست کشورها را میاورد منتها چون نمد وگبه زیر مجموعه فرش است لیست صادرات فرشرا میدهد و ما تخصصی برای نمد و گبه میخواستم ببینم به چه کشورهای صادرات داشته ایم چگونه میتوان از این اطاعات بدست آورد (مثلاتو لیست فرش کشور عمان هم هست ولی وقتی با اتاق مشترک عمان و ایران زنگ زدم گفت فقط به عمان فرش دستبافت صادر شده )ممنون میشم راهنمای بفرمایید .. محصول نمد و گبه سپاسگذارم
پاسخ:
با سلام؛ برای کسب آگاهی درخصوص سوال اول و دوم می توانید به آدرس https://tccim.ir/membership?tab=1#lnk_1 که در آن خدمات عضویت در اتاق، چگونگی عضو شدن و مزایای آن آورده شده است، مراجعه نمایید.

بر اساس کتاب مقررات صادرات و واردات، نمد مشمول کد تعرفه 57049010 (کفپوش نسجی ازنمد) می شود که در سال 1400 حدود 23.8 هزارتن از این کالا به ارزش 16.9 میلیون دلار صادر شده که عمده مقاصد صادراتی آن طی مدت مذکور، کشورهای افغانستان و عراق به ترتیب با سهم 54 درصد و 32 درصد از کل ارزش صادرات این محصول هستند. پیشنهاد می شود برای تعیین کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:

نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم

تلفن : 88501439

چنانچه در نهایت، کد تعرفه مجزایی برای محصول مورد نظر شما تعریف نشده بود، می توانید از طریق استعلام از انجمن های مرتبط یا اتاق های بازرگانی مشترک با هر کشور، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ضمناً، برای کسب اطلاعات در رابطه با مقررات مشمول کد تعرفه مورد نظرخود، می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره 02122664072 و یا اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایرانی به شماره 02155614229 تماس حاصل فرمایید.  
 

ثبت پرسش جدید



ارسال پیام