مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13975 عددبا سلام در مورد صادرات کاه گندم به کشور عمان اطلاعات میخواستم، چطور میتونم مشتری و بازار هدف رو در کشور عمان پیدا کنم؟به چه مجوز هایی نیاز دارم برای صادر کردن این نوع کالا؟ آیا برای صادر کردن کاه گندم نیاز به مجوز از سمت جهاد کشاورزی دارم؟ این کالا نیاز به قرنطینه و آزمایش دارد؟ پیش تر کمال تشکر را دارم.
پاسخ:
با سلام؛ کاه گندم تحت کد تعرفه 12130000 (کاه و پوست غلات، آماده نشده، حتی قطعه قطعه شده، آسیاب شده، فشرده شده (Pressed) یا به هم فشرده به شکل حبه) طبقه ‏بندی می‏شود. طی 11 ماهه 1401، حدود 481 تن از کد تعرفه مزبور به ارزش 50.3 هزار دلار به مقاصد قطر و کویت صادر شده و عمان جز مقاصد صادراتی ایران طی بازه زمانی مذکور نبوده است. به‏ نظر می ‏رسد بنا به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور در برخی از مواقع صادرات این کالا ممنوع و یا آزاد اعلام می‏ شود. پیشنهاد می ‏شود برای دریافت آخرین اطلاعات درخصوص صادرات کاه به بخشنامه ‏های صادر شده گمرک در این زمینه به آدرس https://tccim.ir/?addr=txhx28 مراجعه نمایید و یا با دفتر ارتباطات وزارت جهاد کشاوری به شماره 64581-021 و انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران به شماره 66949103-021 تماس حاصل فرمایید.
برای شناسایی شرکای بالقوه تجاری، می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ بهره برداری کنید. برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است. چنانچه می خواهید بازاریابی این محصول را به شرکت های معتبر در این زمینه برون سپاری کنید، پیشنهاد می شود از خدمات شرکت‏ های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت بهره برداری کنید. فهرست این شرکت ها، به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی و همچنین مشخصات تماس در آدرس https://tccim.ir/?addr=r5ko31 قابل دسترسی است.
با استناد به بخش راهنمای کالا و خدمات تجاری سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=ozbi45 گواهی دامپزشکی از جمله استانداردهای رایج داخلی برای محصول مزبور است. برای کسب اطلاع در خصوص دیگر مجوزهای لازم می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071، سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 ارتباط برقرار نمایید. همچنین مرکز تجارت بین المللی به آدرس اینترنتی https://www.macmap.org/ در رابطه با الزامات قانونی کشورها نیز بر اساس کد تعرفه شش رقمی اطلاعاتی را ارائه می کند البته پیشنهاد می شود این الزامات را با منابع رسمی کشور مقصد انطباق دهید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام