مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14079 عددسلام و عرض ارادت خواستم برای صادرات نایلون و نایلکس و سلفون به پاکستان اطلاعات بیشتر داشته باشم و اینکه در صورت امکان با تاجران این کشور ارتباط داشته باشم. لطفاً راهنمایی کنید. ممنونم
پاسخ:
با سلام؛ طی بررسی های مقدماتی به نظر می رسد نایلون، نایلکس و سلفون تحت کد تعرفه 39232190 (سایرکیسه، کیسه کوچک از پلی اتیلن به جزکیسه خون، کیسه اسپتیک 5 لایه مقاوم درمقابل نفوذ هوا و اکسیژن) طبقه بندی می شود. طی 11 ماهه 1401، حدود 9.8 هزار تن از کد تعرفه مزبور به ارزش 12.3 میلیون دلار به کشور پاکستان صادر شده است. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات تخصصی بیشتر در زمینه صادرات محصولات پلیمری و پلاستیکی با مراجع انجمن ملی صنایع پلیمر به آدرس اینترنتی https://inpia.ir/ و انجمن صنایع همگن پلاستیک به آدرس اینترنتی https://tccim.ir/?addr=qntq36 تماس حاصل فرمایید و یا با رایزن بازرگانی ج.ا.ا مستقر در پاکستان (آقای حسین امینی) که اطلاعات تماس آن در سایت سازمان توسعه تجارت به آدرس https://tccim.ir/?addr=6wcl17 قرار گرفته است ارتباط برقرار نمایید.

برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.

شایان ذکر است به منظور دستیابی به اطلاعات تجاری کشور هدف، اعم از صادرات آن در محصول مورد نظر، شرکای تجاری و شرکت‏ های واردکننده و صادرکننده (در صورت موجود بودن اطلاعات)، می‏‏ توانید با وارد کردن کد تعرفه مورد نظر خود دروب‏سایت Trade Map مرکز تجارت بین ‏المللی به آدرس https://www.trademap.org/Product_SelCountry_TS.aspx از این اطلاعات بهره‏ برداری کنید. همچنین فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت پاکستان به آدرس https://fpcci.org.pk/، دایرکتوری از اعضای خود در سال 2022 منتشر کرده که جهت بهره برداری پیوست شده است.

ثبت پرسش جدیدارسال پیام