مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13953 عدددر زمینه صادرات گیاهان دارویی شروع به فعالیت کردم. پزشک هستم. برند هم‌ ثبت کردم. اطلاعات در مورد کیاهانی که مزیت صادراتی دارندو بازار هدف واستاندارد های لازم و نوع بسته بندی ها نیاز به مشاوره های مربوطه با شما عزیزان دادم. ممنون وسلامت باشید
پاسخ:
باسلام، گیاهان دارویی به طور کلی تحت تعرفه چهار رقمی 1211(نباتات، اجزای نباتات، دانه و میوه، از انواعی که بیشتر در عطرسازی، داروسازی، برای مصرف حشره کشی، انگلکشی یا همانند به کار می رود؛ تازه ، سرد کرده، منجمد یا خشک کرده، حتی بریده شده، خرد شده یا پودر شده) طبقه بندی می شود. طی هفت ماهه 1402، حدود 1.7 هزارتن از کد تعرفه مزبور به ارزش 4.1 میلیوت دلار صادر شده است. طی بازه زمانی مزبور کشورهای ترکیه با سهم حدود 17.9 درصد، چین با سهم حدود 15.7 درصد و ویتنام با سهم حدود 15.4 درصد از ارزش کل صادرات عمده مقاصد صادراتی این محصولات بوده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صادرات، منابع زیر پیشنهاد می‏ شود:
- جهت یافتن شریک بالقوه تجاری از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید. می توانید برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با اتحادیه تولیدکنندگان و و صادرکنندگان گیاهان دارویی به شماره 88842608 تماس حاصل فرمایید.
-برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به صادرات می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.
- برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به کشور هدف (مقصد صادراتی) می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ایران و آن کشور تماس حاصل نمایید.

همچنین شما می‏ توانید با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tccim.ir/?addr=k7ee13 اطلاعاتی را در رابطه با شاخص ‏های کلی محصولات موردنظر خود مانند کد تعرفه مربوطه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص‏ های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری دریافت کنید.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام