مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 14070 عددسلام اولا ساعت کاری اتاق بازرگانی وروزهای کاری را اعلام کنید دوم من مدا کم را برای شرکتم کانل کردم وامتحان هم دادم وبعدش، هم آمدم انگشت نگاری سه هفته است زنگ نزدن بابت دریافت کارت البته امتحان را هم با نمره 18 قبول شدم شرکت نگین الماس میهن
پاسخ:
سلام. ساعت کاری اتاق بازرگانی در حال حاضر از 8 صبح تا 15:30 می باشد درضمن پرونده شما به دلیل استعلام اطلاعات از سامانه جامع تجارت برگشت خورده است و باید وارد سامانه اتاق بازرگانی شوید و پرونده را تایید نهایی کنید.  
 

با سلام ، جهت ورود خودرو مصرف شخصی از مبادی ورودی کشور نیاز به کارت بازرگانی میباشد؟ و اگر لازم هست بصورت کارت بازرگانی حقیقی امکان ورود وجود دارد؟
پاسخ:
سلام. جهت واردات هر نوع کالایی که سازمان صنعت و معدن آن را ممنوع اعلام نکرده باشد نیاز به کارت بازرگانی می باشد و در مورد سوال دوم باید از سازمان مجوز دهنده که سازمان صنعت و معدن می باشد پیگیری نمایید.  
 

با سلام و احترام ، به استحضار میرساند شرکت میعاد ماندگار السا جهت دریافت کارت بازرگانی اقدام نموده است و هم اکنون در مرحله تایید مالی اتاق بازرگانی قراردارد با عنایت به اینکه مدیر عامل در ماموریت کاری قرار دارد و هم چنین نماینده شرکت با معرفی نامه دریافت فیزیک کارت و هم چنین جهت پیگیری امور و دریافت کارت در دفترخانه اسناد رسمی وکالت داده است ولی واحد مربوطه اعلام داشته است مدیر عامل برای ادامه فرآیند بایستی در اتاق بازرگانی حاضر گردد. لذا جهت ادامه فرآیند هیچ اقدامی صورت نمی پذیرد لذا خواهشمند است دستور فرمایید ادامه فرآیند تا صدور کارت بازرگانی اقدام و مدیر عامل و یا رئیس هیات مدیره برای دریافت کارت مراجعه نمایند . با تشکر
پاسخ:
سلام. باتوجه به اینکه فرایند شما تغییر مدیرعامل می باشد، حضور مدیرعامل برای احراز و اثرانگشت الزامی می باشد.  
 

سلام وقت بخیر HSCODEپالت پلاستیکی و تسمه پلاستیکی رو میخواستم ممنونم من تلاش کردم ولی پبدا نکردم
پاسخ:
کد hs پالت پلا ستیکی 39231090 میباشد . تسمه پلاستیکی اگر فقط از پلاستیک باشد 3920 واگر مستحکم شده بامواد دیگر باشد3921. برای ردیف فرعی هردو مورد باید نوع پلیمر و سایر مشخصات ان تعیین گردد.  
 

با سلام، بنده در حال سیر مراحل عوضت در اتاق تهران هستم از طریق سایت، در مدارک مورد نیاز برای آپلود کردن، مدارک مربوط به گروه فعالیت هستش، منظور از این آیتم چیست و بنده چه مدارکی را جهت فعالیتی که هنوز شروع نشده است می بایست آپلود کنم ؟
پاسخ:
سلام. در صورتی که مدارک مربوط به حوزه فعالیت مانند پروانه فعالیت از صنف مربوطه ندارید ارائه اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری از سامانه اداره ثبت شرکتها الزامی است.  
 

سلام من بانو معصومه جمالی هستم میخام واقعا بازرگان و تاجر حقیقی باشم الان عضو اراد برندینگ ۴ماهه ولی هیچ موفقیتی کسب نکردم فقط میچاپن لطفا راهنماییم کنید باید از کجا شروع کنم کارت بازرگانی بگیرم یانه سرمایه و امتحانو هزینه داره یانه؟
پاسخ:
اکر بخواهید واردات و صادرات داشته باشید باید کارت بازرگا نی بگیرید که برای شما مقدمات مقررات اموزش داده میشود.گرفتن کارت هزینه دارد واقدام به واردات وصادرات نیز نیاز به سرمایه دارد درمورد جزییات میتوانید سوال نمایید.  
 

با سلام و احترام. لطفا تعرفه ورودی کد 83112000 را میفرمایید. سپاس فراوان
پاسخ:
ردیف 83112000-4% حقوق گمرکی -16%سود بازرگانی - 10% مالیات ارزش افزوده -1% عوارض هلا ل احمر و4% مالیات علی الحساب دارد.  
 

با سلام بنده به تازگی کارت بازرگانی دریافت کرده ام قصد وارد کردن خشکبار بطور خاص عدس را از دبی دارم، اولین قدم از کجا باید شروع کنم؟
پاسخ:
عدس با کد 07134090 جزو حبوبات است .در اولین قدم ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت واخذ مجوز از ورارت جهاد کشاورزی وسازمان غذا ودارو دارد  
 

با عرض سلام و احترام در مورد نیاز داخلی اسید بوریک به تفکیک گریدهای مختلف یک گزارش اقتصادی و تجاری نیاز دارم. لطفاً راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم این گزارش را تهیه کنم.
پاسخ:
با سلام؛ اسید اوریک ذیل کد تعرفه 28100010 طبقه بند یمی شود که برای دریافت اطلاعات آن می توانید به سایت گمرک به آدرس https://irica.ir/index.php مراجعه کرد و در قسمت آمار به واردات و صادرات محصولات مورد نظر خود هم در سال جاری و هم طی سال های گذشته دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با انجمن واردکنندگان صنایع شیمیایی استان تهران با شماره ۸۸۷۱۷۸۵۸ ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.  
 

سلام و عرض ادب.آمار صادرات و واردات کربنات کلسیم و همچنین کشورهای هدف و مقصد صادرات و همچنین کشورهای که کالا را وارد میکنیم از آن کشور.و بصورت کلی آمار رسمی و غیر رسمی بازار کربنات کلسیم را میخاستم.باتشکر از شما
پاسخ:
با سلام؛ کربنات کلسیم تحت کد تعرفه 28365000 طبقه بندی می‌شود. برای اطلاع از آمار صادرات و واردات می‌توانید به سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://irica.ir/index.php مراجعه نمایید و در قسمت آمار به هردو آمارهای سال جاری و سال های قبل به تفکیک واردات و صادرات و همچنین کد تعرفه و کشورهای مبدا و مقصد دسترسی داشته باشید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام