مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13975 عددبا سلام و احترام ما به تازگی کارت بازرگانی دریافت کردیم و تصمیم به واردات اسپرم گاو با شماره تعرفه 5111000 داریم که به صورت پایوت هست، اما در تانک ازت با وزن ببیشتر حمل می شود که در طول حمل کمی از ازت تبخیر شده و وزن کاهش می یابد. ممنون میشوم راهنمایی کنید چه هزینه ها و درصدهایی شامل این کالا می شود که باید پرداخت شود. مانند حق تعرفه گمرکی، هلال احمر، مالیات بر درآمد، ارزش افزوده، 3 در هزار، 4 در هزار، ارز نیمایی و... همچنین معمولا با کشتی حمل این کالا به ایران صورت میگیرد یا هواپیما؟ ممنون میشوم نکات مهمی که برای واردات این کالا وجود دارد، با توجه به اینکه اولین بار است که ما اقدام به واردات میکنیم؛ را ذکر کنید. با تشکر
پاسخ:
باسلام، طبق مذاکره صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق تهران جناب آقای بهشتیان و کتاب مقررات صادرات و واردات ، واردات اسپرم گاو با 1 درصد حقوق گمرکی و 2 درصد سود بازرگانی همراه است. از جمله الزامات برای واردات این محصول اخذ مجوز جهاد کشاورزی است. شایان ذکراست ارز نیمایی برای کالاهای اساسی و ضروری تعلق می‏ گیرد. همچنین مطابق تبصره 1 بند الق ماده قانون مالیات بر ارزش افزودذه واردات اسپرم حیوانات معاف از پرداخت مالیات هستند. در پاسخ به سوال اخر شما این کالا عموما با هواپیما وارد کشور می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوره گمرکی اتاق تهران (جناب آقای بهشتیان) در روزهای فرد به شماره 88714472، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.  
 

برای صادرات فایل و قفسه و میز و کمد نیاز به چه مجوز هایی هست و برای هر یک باید به چه ارگانی مراجعه کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ:
باسلام؛ باتوجه به اینکه محصولات مورد نظر شما طیف وسیعی از محصولات را در برمی‏ گیرد لذا برای دریافت اطلاعات و مجوزهای لازم ابتدا کد تعرفه هر محصول را مشخص نموده و سپس با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tpo.ir/products اطلاعاتی را در رابطه با شاخص ‏های کلی محصولات موردنظر خود مانند کد تعرفه مربوطه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص ‏های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری دریافت کنید.  
 

بهترین بازار هدف میز و صندلی فلزی کدام کشور است و قوانین ان کشور را نیاز دارم
پاسخ:
با سلام؛ باتوجه به اینکه محصولات مورد نظر شما ططیف وسیعی از محصولات را در برمی‏ گیرد لذا برای دریافت اطلاعات و مجوزهای لازم ابتدا کد تعرفه هر محصول را مشخص نموده و پس از یافتن کد تعرفه برای اطلاع از بازار هدف می‌توانید به سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=727l40 مراجعه نمایید و در قسمت آمار با دسترسی به هردو آمارهای سال جاری و سال های قبل به تفکیک واردات و صادرات و همچنین کد تعرفه به کشورهای مبدا و مقصد دسترسی داشته باشید.
برای دسترسی به قوانین کشورهای هدف می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و کشور هدف که اطلاعات آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=srcv36 موجود است، تماس حاصل نمایید.  
 

سلام ما مجموعه ای هستیم که تولید میز و صندلی فلزی داریم میخواستم صادارت داشته باشم .مراحل صادارت بعد از دریافت کارت بازرگانی را میخواهم مطلع شوم ، لطفا در این مورد راهنمایی کنید. ایا نیاز به اخذ مجوز دارم یا خیر
پاسخ:
باسلام؛ پس از دریافت کارت بازرگانی و اطلاع از عدم ممنوعیت صادرات محصول مورد نظر خود شما نیاز به شریک تجاری دارید. برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه نیز استفاده نمایید.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و کشور هدف که اطلاعات آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=srcv36 موجود است، تماس حاصل نمایید .
همچنین شما می ‏توانید با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tpo.ir/products اطلاعاتی را در رابطه با شاخص ‏های کلی محصولات موردنظر خود مانند کد تعرفه مربوطه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص ‏های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری دریافت کنید.
 
 

ایا hs code 84795000 مشمول دریافت ارز نیمایی میشود ؟ و اولویت چند هست ؟ و چه مدت طول میکشد تا دریافت شود؟
پاسخ:
با سلام؛ طبق مذاکره صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق تهران به طور کلی 4 گروه کالا تحت عناوین گروه 21 (کالاهای اساسی)، 22 (ماشین‌الات)، 23 (سایر موارد) و 24 (کالاهای ممنوعه) وجود دارد که تخصیص ارز تنها به گروه 21 تعلق می‌گیرد. با توجه به اینکه کالای مد نظر شما جزو کالاهای اساسی محسوب نمی شود از همین رو ارز نیمایی به آن تعلق نخواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوره گمرکی اتاق تهران (جناب آقای بهشتیان) در روزهای فرد به شماره 88714472، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.  
 

سلام وقت بخیر چگونه تاجران ایرانی که محصولات عطاری وارد می کنند را شناسایی و ارتباط برقرار کنیم؟
پاسخ:
با سلام، با توجه به اینکه لیست واردکنندگان هر محصول توسط مراجع رسمی منتشر نمی شود، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصول موردنظر خود با انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده های گیاهان دارویی به شماره تماس 88390169-021 ارتباط برقرار نمایید.  
 

سلام لیست وارد کنندگان انواع برنج خارجی را به چه طریق میتوانیم تهیه کنیم
پاسخ:
با سلام، با توجه به اینکه لیست واردکنندگان هر محصول توسط مراجع رسمی منتشر نمی شود، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصول موردنظر خود با اتحادیه واردکنندگان برنج به شماره 26412166- 021 ارتباط برقرار نمایید.  
 

سلام خسته نباشید آمار صادرات محصولات سوختی محصولات پلیمری و اوره آمونیاک به کشورهایی مثل آذربایجان هند عراق امارات چین و... به چه صورت هست
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما به صورت کلی مطرح شده زیرا طیف وسیعی از کالاها را در بر می‌گیرد. برای اطلاع از آمار صادرات محصولات خود در ابتدا لازم است مشخص نمایید چه کالاهایی مد نظر شماست. پس از آن لازم است کد تعرفه محصول خود را تعیین نمایید. در صورتی که کد تعرفه ای برای کالای مد نظر شما تعریف نشده باشد پیشنهاد می شود برای تعیین کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com
پس از یافتن کد تعرفه برای اطلاع از آمار صادرات و واردات می‌توانید به سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=727l40 مراجعه نمایید و در قسمت آمار به هردو آمارهای سال جاری و سال های قبل به تفکیک واردات و صادرات و همچنین کد تعرفه و کشورهای مبدا و مقصد دسترسی داشته باشید.
برای کسب اطلاع در خصوص ممنوعیت صادرات ;کالاها و مقررات آنها نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.  
 

سلام وقت بخیر ما یک شرکت بازرگانی در زمینه تولید قطعات انتقال قدرت مثل پولی کوپلینگ فلنج هستیم علاقمند به توسعه صادرات هستیم چگونه میتوانیم مشتری جدید پیدا کنیم؟
پاسخ:
برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. به شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه استفاده نمایید.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین به شماره ۸۸۳۴۶۷۰۰ -021 نیز ارتباط برقرار نمایید.  
 

با عرض سلام و وقت بخیر، گروه بندی کالا جهت تخصیص ارز رو می خواستم، از چه طریقی می تونم داشته باشم؟
پاسخ:
با سلام؛ طبق مذاکره صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق تهران به طور کلی 4 گروه کالا تحت عناوین گروه 21 (کالاهای اساسی)، 22 (ماشین‌الات)، 23 (سایر موارد) و 24 (کالاهای ممنوعه) وجود دارد که تخصیص ارز تنها به گروه 21 تعلق می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوره گمرکی اتاق تهران (جناب آقای بهشتیان) در روزهای فرد به شماره 88714472، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام