مشاوره کسب و کارهای نوین (استارت آپ) و دانش بنیان

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 270 عدد



با سلام آمار واردات اسپیرولینا و محصولات اسپیرولینایی رو میخواستم. ممنونم
پاسخ:
با سلام لطفا مراتب را از اداره کل صادرات و واردات صمت پیگیری نمایید.  
 

با سلام در سال جاری تعدادی بذر وارداتی از یک شرکت ایرانی خریداری شده است میخواستم بدونم حداکثر سود ممکن برای فروش توسط شرکت خریدار چقدر است؟ و فروش بالاتر از این درصد چه طبعاتی به همراه دارد؟
پاسخ:
با سلام لطفا مراتب را از اتحادیه مربوطه پیگیری نمایید. و یا از اداره کل صادرات و واردات صمت .  
 

با سلام و احترام ما می خواهیم که یک خط تولید نمک نشادر (کلرید آمونیوم) را راه اندازی کنیم. منتها وقتی من چک کردم دیدم صادرات کمی از این ماده به خارج از کشور در سال 99 انجام شده است. حال سوالم این است که آیا برای این محصول در خارج از کشور مشتری وجود ندارد؟ برای داخل ایران چه؟
پاسخ:
اینکه ایا در خارج برای ان مشتری وجوددارد باید به امار صادرات در سایت گمرک مراجعه نمایید وبرای این کار اول باید کد تعرفه ان مشخص شود. امونیوم کلراید اگر محصول غیر ارگانیک باشد ذیل 282710و اگر ارگانیک و4تایی باشد ذیل 292390 قابل طبقه بندی است که امار انرا باید از سایت گمرک به دست اورید .درمورد داخل به سایت صمت مراجعه نمایید .درهر حال سوال مربوط به بازاریابی است که باید به ان مراجعه نمایید.  
 

سلام من مدتی پیش اقدام به طراحی یک برند بین المللی کردم و هزینه بالایی بابت ایده پردازی و مشاوره برند خارجی متحمل شدم متاسفانه با ایرادهای بنی اسرائیلی در سازمان ثبت مالکیت معنوی موفق به ثبت در کشور مادر(ایران) نشدم بنده تولید کننده بزرگ زعفران در استان تهران هستم و بازار هدفم کشور کانادا میباشد. با وجود ریجکت شدن برند در ایران، در نظر دارم آن را ابتدا در کشور کانادا به ثبت برسانم. آیا از این بابت چالشی پیش روی بنده هست؟ آیا با یک برند به ثبت رسیده در کانادا از جهت بسته بندی و پکیجینگ در داخل ایران و صادرات به صورت محصول نهایی پک شده(برای مثال ۲ گرمی)، مشکلی به وجود می آید؟ و همچنین ثبت در کشور کانادا از نظر حقوقی به برند اینجانب قدرت حقوقی همه جانبه اعطا مینماید؟ سپاس
پاسخ:
برندی که شما در کانادا به ثبت رسانیده اید معتبر است ولی برای صادرات زعفران از ایران باید مقررات ایران -از جمله داشتن کارت بازرگانی مجوز بهداشت یا سیب سلامت استاندارد..- را رعایت کنید که پس از بازدید از محل بسته بندی این مجوز داده میشود . به این ترتیب ثبت برند بین المللی ازحمایت هایی برخوردار میشوید ولی برای صادرات از ایران کافی نیست.  
 

در مورد انتخاب کالای صادراتی به منظور ایجاد کسب و کار صادراتی به راهنمایی نیاز داشتم
پاسخ:
انتخاب کالای صادراتی در ابتدا به اطلاع و تخصص خود شخص بستگی دارد. چون باید کالا و قیمت مناسب باشد . در حال اغلب کالاها ی ایرانی به کشورهای مختلف صاد ر میشود که میتوانید امار ان را از سایت گمرک ملاحظه کنید.  
 

با سلام در مورد صادرات خدمات به کشور کویت مشکل و ابهامی دارم ما خدمات طراحی در ایران ارائه می کنیم. طراحی صنعتی و معماری و ... در حال حاضر در حال ارائه خدمتی به شرکتی کویتی هستیم و برای دریافت ارز حاصله می خواهیم مقدمات موضوع را بررسی و حل کنیم. در بخش رفع تعهدات ارزی صادرات خدمات (مندرج در بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۳۹۷-۱۴۰۰) آمده که : صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی مورد تایید سازمان برنامه و بودجه کشور، مکلف به بازگشت 10 درصد مبلغ کل قرارداد براساس صورت وضعیت )مورد تایید کارفرما و کمیته ماده 19 ( و با توجه به مفاداین دستورالعمل خواهند بود ) بخش ج( ما عملا خدمت فنی مهندسی در امیختگی با خدمت طراحی هنری داریم ارائه می‌دیم اما مورد تایید سازمان بودجه نیستیم. یک شرکت مسئولیت محدود طرح و ساخت هستیم. حالا ما باید چه کنیم؟ صدور فاکتور و واریز یا دریافت ارز را متوقف کرده ایم تا این مساله حل شود و برای مان مهم است تا قبل از پایان سال شمسی این کار انجام شود... با تشکر از شما
پاسخ:
چون گمرک فقط ورود و صدور کالا را کنترل می کند لذا در این مورد باید با سازمان توسعه تجارت مشورت نمایید . به هر حال چون مساله ابعاد مختلف دارد میتوانید در یکی از روزهای یکشنبه یا سه شنبه به ا اتاق تهران -مشاور امور گمرکی - مراجعه نمایید.  
 

باسلام بنده قصد توليد موادشوينده در مشهد توليد كنم از شما كارشماسان محترم كه در امور واردات و صادرات خبره هستيد تقاضا دارم راهنمايي بفرماييد كه چه محصول خاصي در زمينه شوينده جات كه واردات خوبي داره بهتره كه توليد بشه تا هم سوداور باشه و هم نواور سپاسگزارم از توجه شما
پاسخ:
با سلام و پوزش از بابت تاخیر در جواب جنابعالی می بایست با در دست داشتن مدارک به اداره کل مقررات صادرات و واردات صمت مراجعه نمایید.  
 

برای صادرات خاک گربه کدام تعرفه میره و برای صادرات ممنوعه که نیست
پاسخ:
خا ک ها درفصل 25 طبقه بندی میشوند وصدور انها مجوز وزارت جهاد کشاورزی رل بیاز دارد.  
 

سلام وقت بخیر اینجانب سیستمی برای هوشمند سازی منازل طراحی و تولید نموده ام که نسبت به سیستمهای موجود در بازار ، دارای مزایای قابل توجهی میباشد . اکنون نیاز به همکاری یک برند معتبر جهت سرمایه گذاری و تجاری سازی و بازاریابی این محصول دارم لطفا هر ایده یا کمکی در این زمینه برایتان مقدور میباشد دریغ نفرمایید . با سپاس فراوان
پاسخ:
با مرکز نوآوری اتاق ارتباط بگیرید.
91034211  
 

با عرض سلام و احترام، می خواستم بدانیم جطوری میشه نمایندگی انحصاریی کالایی( ایرانی) در کشور مثلا آلمان شد. ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
1- شرایط اخذ نمایندگی بایستی از طریق شرکت آن ها پیگیری شود.
2- موضوع ثبت نمایندگی ها در ایران نیز به مثابه قبل امکان پذیر نیست.  
 

ثبت پرسش جدید



ارسال پیام