مشاوره واردات و صادرات

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1086 عددبا سلام برای صادرات یک محصول پلاستیکی به کشور عراق با فرض اینکه مشتری موجود باشد، چه مارحل قانونی باید در ایران و سپس در عراق طی شود؟ منظور مراحلی به شکل زیر است : 1 - دریافت کارت بازرگانی 2 - گواهی مبدا و الی آخر . متشکرم
پاسخ:
با سلام؛ برای صادرات محصول مورد نظر ابتدا می بایست اقدام به دریافت کارت بازرگانی کنید که برای کسب اطلاع در خصوص شرایط دریافت کارت عضویت و بازرگانی می توانید به آدرس: https://tccim.ir/membership مراجعه نموده و یا اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید پرسش خود را در بخش مشاوره عضویت و کارت بازرگانی به آدرس https://tccim.ir/?addr=m8zt8 ثبت نمایید. پس از دریافت کارت بازرگانی و اطلاع از عدم ممنوعیت صادرات محصول مورد نظر خود شما نیاز به شریک تجاری دارید. برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
در رابطه با شرایط صادرات و واردات، می‌توانید از منابع رسمی هر کشور اطلاعات را استخراج کنید. در این رابطه، مرکز تجارت بین المللی الزامات قانونی صادرات و واردات را در کشورهای مختلف گردآوری کرده که در آدرس https://www.macmap.org/en/query/regulatory-requirement می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.
متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه نیز استفاده نمایید.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و کشور هدف، تماس حاصل نمایید .
 
 

با سلام و احترام ممنون می شوم کد تعرفه کیتین- کیتوسان را مرقوم کنید. با تشکر
پاسخ:
با سلام؛ مطابق با تماس تلفنی صورت گرفته با مشاور محترم گمرکی اتاق، در صورتی که کیتین- کیتوسان جزو پلیمرهای طبیعی تلقی شود تحت کد تعرفه 39139000 (پلیمرهای طبیعی تغییریافته وپلیمرهای طبیعی غیر مذکور و مشمول در جای دیگربه اشکال ابتدائی) طبقه بندی و در صورتی که برای کودهای طبیعی از آن استفاده شود مشمول کد تعرفه 3101 (کودهاي حيواني يا نباتي، حتي مخلوط‌شده با يکديگر يا عمل آورده شده از لحاظ شيميايي؛‌کودهايي‌که از مخلوط‌کردن يا عمل آوردن شيميايي محصولات حيواني يا نباتي حاصل شده باشد.) می شود.  
 

سلام وقت بخیر احتراماً تقاضا داشتم در خصوص بازاریابی بین المللی جهت صادرات محصولات رقابت پذیر و محصولات دانش بنیان بنده را راهنمایی فرمایید. با تشکر
پاسخ:
باسلام؛ طبق مذاکره صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق بازرگانی تهران (جناب آقای بهشتیان)، بازاریابی بین المللی نیاز به مجوز ندارد. به عبارتی تا زمانی که واردات یا صادرات واقعی انجام نشده باشد، نیاز به اخذ مجوز نیست. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره گمرکی اتاق تهران در روزهای فرد به شماره 88714472 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت های دانش بنیان زیر نظر معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به ادرس https://daneshbonyan.isti.ir/ مراجعه کنید و یا با شماره 02183534 مرکزمشاوره این سایت تماس بگیرید.  
 

با سلام طبق تبصره هیئت دولت مبنی بر واردات خودرو توسط شخص جانباز میخواستم بدونم از چه طریقی میتونم این کار رو انجام بدم
پاسخ:
با سلام؛ بررسی‌های مقدماتی نشان می‌دهد که مجوز واردات خودرو به جانبازان بالای 50 درصد تعلق می گیرد و خودروی وارداتی باید اتومات و برای شرایط خاص جانبازان باشد و سقف قیمتی آن نیز بیش از 35 هزار یورو نباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوره گمرکی اتاق تهران (جناب آقای بهشتیان) در روزهای فرد به شماره 88714472، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.
 
 

درود عرض ادب برای واردات حبوبات نیاز به چه مجوزهایی است ایا ارز دولتی بهش تعلق میگیرد. با تشکر
پاسخ:
با سلام؛ طبق مکالمه صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق تهران، در حال حاضر برای واردات هیچ گونه محصولی ارز دولتی تعلق نمی گیرد و واردات حبوبات مستلزم اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوره گمرکی اتاق تهران (جناب آقای بهشتیان) در روزهای فرد به شماره 88714472، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.  
 

باسلام من در زمینه تولید تیغه و گوشه و ناخن ماشین های راهسازی و معدنی و ساختمانی فعالیت دارم همچنین یک معدن تولید شن و ماسه و سیمان و گچ هم داریم،میخواستم ببینم برای صادرات به چه کشورهایی میتونم فعالیت بکنم و از کجا باید این روند رو طی کنم و چه بازارهایی رو برای فروش و صادرات محصولاتم به من پیشنهاد می کنید. باسپاس
پاسخ:
برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. به شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه استفاده نمایید.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین به شماره ۸۸۳۴۶۷۰۰ -021 نیز ارتباط برقرار نمایید.

سلام وقت بخیر من برای صادرات انواع مواد غذایی و کشاورزی احتیاج به شناخت ذائقه و آنالیز یه سری محصولات هدف برای ارائه به کشور مقصد رو دارم تحقیقات برای گرفتن اطلاعات مقصد نیاز دارم چطور این کار رو باید انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ:
باسلام، سوال شما خیلی کلی مطرح شده است. با این حال بهتر است ابتدا کشور مقصد مدنظر خود را مشخص کرده و از اسناد کتابخانه ای، منابع آماری و اطلاعاتی اینترنتی استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با اتاق مشترک بازرگانی ایران و کشور هدف که اطلاعات آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=srcv36 موجود است و یا انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی به شماره ۸۸۸۷۶۷۲۵ ، میز خدمت سازمان غذا و دارو به شماره 61927000 داخلی های 153 تا 155 (اداره کل غذا) ارتباط برقرار نمایید.  
 

سلام عرض ادب جسارتا با کارت بازرگانی که الان دارم به نام شرکت لیان مد تجارت تو چه بخش هایی میتونم واردات ویا صادرات داشته باشم؟
پاسخ:
با سلام؛ طبق مذاکره صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق بازرگانی تهران (جناب آقای بهشتیان) شما می توانیدبرای صادرات در تمامی بخش ها و برای واردات در 3 رشته فعالیت درج شده در کارت بازرگانی خود اقدام نمایید.با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوره گمرکی اتاق تهران در روزهای فرد به شماره 88714472، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.
 
 

با سلام و احترام ما به تازگی کارت بازرگانی دریافت کردیم و تصمیم به واردات اسپرم گاو با شماره تعرفه 5111000 داریم که به صورت پایوت هست، اما در تانک ازت با وزن ببیشتر حمل می شود که در طول حمل کمی از ازت تبخیر شده و وزن کاهش می یابد. ممنون میشوم راهنمایی کنید چه هزینه ها و درصدهایی شامل این کالا می شود که باید پرداخت شود. مانند حق تعرفه گمرکی، هلال احمر، مالیات بر درآمد، ارزش افزوده، 3 در هزار، 4 در هزار، ارز نیمایی و... همچنین معمولا با کشتی حمل این کالا به ایران صورت میگیرد یا هواپیما؟ ممنون میشوم نکات مهمی که برای واردات این کالا وجود دارد، با توجه به اینکه اولین بار است که ما اقدام به واردات میکنیم؛ را ذکر کنید. با تشکر
پاسخ:
باسلام، طبق مذاکره صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق تهران جناب آقای بهشتیان و کتاب مقررات صادرات و واردات ، واردات اسپرم گاو با 1 درصد حقوق گمرکی و 2 درصد سود بازرگانی همراه است. از جمله الزامات برای واردات این محصول اخذ مجوز جهاد کشاورزی است. شایان ذکراست ارز نیمایی برای کالاهای اساسی و ضروری تعلق می‏ گیرد. همچنین مطابق تبصره 1 بند الق ماده قانون مالیات بر ارزش افزودذه واردات اسپرم حیوانات معاف از پرداخت مالیات هستند. در پاسخ به سوال اخر شما این کالا عموما با هواپیما وارد کشور می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوره گمرکی اتاق تهران (جناب آقای بهشتیان) در روزهای فرد به شماره 88714472، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.  
 

برای صادرات فایل و قفسه و میز و کمد نیاز به چه مجوز هایی هست و برای هر یک باید به چه ارگانی مراجعه کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ:
باسلام؛ باتوجه به اینکه محصولات مورد نظر شما طیف وسیعی از محصولات را در برمی‏ گیرد لذا برای دریافت اطلاعات و مجوزهای لازم ابتدا کد تعرفه هر محصول را مشخص نموده و سپس با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش مربوط به راهنمای کالا و خدمات تجاری به آدرس https://tpo.ir/products اطلاعاتی را در رابطه با شاخص ‏های کلی محصولات موردنظر خود مانند کد تعرفه مربوطه، استانداردهای رایج داخلی و بین‏ المللی، شاخص ‏های تجاری جهانی، کشورهای عمده صادرکننده و واردکننده، شرکای تجاری ایران، فرصت‏ ها و تهدیدات صادرات کالای مربوطه، پیشنهادات و راهکارهای توسعه صادرات کالا و منابع اطلاعات تجاری دریافت کنید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام