مشاوره اصلاح ساختار مالی شرکت ها

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 5 عددسلام و احترام بسیار سپاسگزار از راهنمایی جامع تان . سایت ما anapharmaco.com اول، یک محصول خاص دارویی دانش بنیان مان را با سرمایه اندک مان ، توانستیم ، در یک سال و درج در اظهارنامه ، حدود چهار میلیارد تومان بفروشیم ، برند و فرمولاسیون ووو این برند و محصول به نام دریفا را گذاشته ایم هفت میلیارد تومان ، سوال اینکه آیا سایت و جای تخصصی برای اعلام فروش وجود دارد ؟ دوم، از چه مشاوره هایی می توانیم استفاده کنیم (کسب و کار ، مالی یا ...) که بتوانند در رفع مشکلات مالی و یا ساختاری شرکت ، به ما کمک کنند با توجه به خاص بودن محصولات مان ، موفق در ارتقا فروش ، بسط فروش و گسترده تر کردن فعالیت ، نیستیم و باعث خستگی در تولید و کار برای ما شده است . ممنون از لطف و محبت تان . با سپاس دکار مسعود ره افروز
پاسخ:
با عرض سلام،
احتراما موارد به ترتیب پرسش جنابعالی تقدیم حضورتان می‌گردند:
در خصوص شیوه ارزش‌گذاری دانش‌فنی و برند می‌باید توجه بفرمایید که روش‌هایی برای این منظور تولید شده است. به طور مثال مفاد استاندارد ISO 10668:2010 (که طبق اطلاعات سایت ISO تا زمان پاسخ به این سوال اعتبار دارد) به روش‌هایی برای ارزش‌گذاری برند پرداخته است. دقت بفرمایید که یکی از تعاریفی که می‌توان از ارزش برای مورد شما داشت، این است که ارزش عبارت است از عایدی‌های آتی از یک دارایی، به بیان دیگر باید دید این دارایی شما (مثلا برند) برای متقاضی خرید آن، چه عایدی در آینده به همراه خواهد داشت. بنابراین تعیین ارزش یک امر تخصصی است. در این حوزه می‌توانید از کارشناسان محترم رسمی دادگستری یا اشخاص حقیقی و حقوقی مجازی که مبادرت به تعیین ارزش می‌نمایند بهره‌گیری نمایید.
در خصوص سوال دوم می‌باید به این توجه نمایید که نقش حسابدار با مدیرمالی متفاوت است. حسابدار برای مجموعه شما اقدام به ثبت و تجمیع داده‌های مالی می‌نماید. در ادامه این فعالیت بخش مالی اقدام به تحلیل این داده‌ها و استخراج اطلاعات قابل استفاده برای اجراییات و تصمیم‌سازی‌ها برای مدیریت یا بخش‌های گوناگون می‌نماید. از طرف دیگر وقتی بخش بازاریابی شرکت، بازارهای بالقوه برای ورود را یافته و سپس سهم از بازار را تعیین نمود، بخش مالی اقدام به تحلیل هزینه-فرصت کرده و بازارها را برای شما اولویت‌بندی مالی می‌نماید. در نتیجه شما در قدم اول به حسابدار آشنا باصنعت مورد فعالیت نیاز دارید تا ضمن ثبت دقیق وقایع مالی، داده‌های قابل اعتنایی برای شما تهیه نماید. بعد از این مرحله می‌توانید برای تحلیل مالی بر اساس نیاز شرکت، از مدیر مالی بهره‌گیری نمایید. در زمینه مباحث تحلیل مالی نیاز به مذاکرات و کسب اطلاعات بیشتر است. به صورت تلفنی و حضوری در خدمت شما هستم.
با تشکر و احترام
میرحسین ملایری
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام