مشاوره عضویت و کارت بازرگانی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 2973 عددبا سلام احتراما درخواست عضویت در اتاق تهران را ثبت کردم و بعنوان مدرک فعالیت پروانه کارگزاری گمرک را که فعالیتی مجوز محور میباشد و نه مکان محور بارگزاری کردم . در زمان ثبت نام آزمون کارگزاری ساکن کرج بودم به همین دلیل پروانه فعالیت در سامانه به آدرس محل سکونت درج شده در زمان ثبت نام آزمون صادر گردیده - با توجه به انتقال محل سکونت به تهران و فعالیت کاری در تهران ، کارشناس محترم بدلیل درج استان البرز بعنوان محل کسب و کار در پروانه از ادامه ثبت عضویت جلوگیری نموده و عضویت اتاق کرج را بعنوان راه جایگزین ارائه فرموده اند که بنده دیگر در آنجا ساکن نیستم آیا راهکاری برای حل این موضوع هست؟ شایان ذکر است که اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی و ثبت نام در دفاتر ثبت تجارتی از اداره ثبت شرکت های تهران را دارم ، آیا میشود با حذف پروانه کارگزاری و بارگزاری اظهار نامه های تجاری درخواست اصلاح و ادامه روند ثبت عضویت را بنمایم؟متشکرم
پاسخ:
سلام. اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری را جایگزین پروانه نمایید تا مشکل رفع گردد.  
 

سلام و وقت بخیر برای تمدید کارت بازرگانی شرکت ، داشتن اجاره نامه ملک اداری الزامی هست ؟ یا تنها با انتخاب گزینه اظهارنامه دیگه نیازی به ثبت اجاره نامه ملک اداری نیست؟
پاسخ:
سلام/ اجاره نامه و هر گونه مدارک مالکیت توسط سازمان صمت از لیست مدارک کارت بازرگانی حذف شده است.  
 

سلام و عرض ادب برای ثبت برند لاتین آیا داشتن کارت عضویت اتاق بازرگانی کفایت می کند؟
پاسخ:
سلام. ثبت برند لاتین نیازمند کارت بازرگانی است.  
 

با سلام و احترام، با توجه به عدم همکاری با شرکتی که به صورت حقوقی کارت بازرگانی اخذ گردیده است، خواهان ابطال آن برای جلوگیری از استفاده بدون مجوز و یا موارد مالیاتی آن هستم. لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر
پاسخ:
سلام. جهت پیگیری حضورا به اتاق بازرگانی مراجعه نمایید تا بررسی گردد.  
 

سلام وقت بخیر، از طریق درگاه ملی مجوز ها اقدام به صدور کارت بازرگانی حقیقی نمودم و درگاه د مرحله پایانی من را به سامانه اتاق بازگانی با آدرسcscs.chambertrust.ir برای بارگذاری مدارک هدایت نمود که قبلا نسبت به تکمیل پرونده در آن اقدام نموده بودم ، مشکل این است که با اینکه با نام کاربری وارد میشوم صرفا اطلاعات ثبت شده را به من نشان میدهد و برای تکمیل و بارگذاری مدارک و یا رفتن به مراحل بعدی هیچ راهی نیست . لذا من الان باید چکار کنم ؟ از طرفی درگاه اعلام کرده است صرفا 24 ساعت جهت تکمیل پرونده در اتاق فرصت دارم . و من نمیدانم آیا پرونده من از حیث مدارک تکمیل هست یا خیر ؟
پاسخ:
سلام. در سامانه مجوزها اگر برای کارت بارزگانی درخواست مجوز داده باشید به سامانه جامع ارجاع داده خواهد شد نه اتاق بازرگانی. درضمن برای دریافت کارت عضویت اتاق بازرگانی هم نیاز به مجوز نمی باشد.  
 

با سلام و احترام، بنده 8 روزی میشه که ثبت نام کردم در سامانه جهت صدور کارت اما هیچ گونه پیشرفتی و یا صدور کارت فیزیکی مشاهده نمیشه. چه اقدامی بایستی انجام بدم؟ ممنونم.
پاسخ:
سلام. کارت عضویت اتاق بازرگانی را درسامانه اتاق بازرگانی ثبت نام کرده اید ولی تکمیل نکرده اید.  
 

با سلام ما 10 سال است که کارت بازرگانی داریم امسال در تمدید کارت بازرگانی بخش رشته فعالیت نبود و کارت ما تمدید شد می خواستم سوال کنم این بخش حذف شده است؟ البته ما عضویت 5 ساله داریم و در آن ثبت شده است.
پاسخ:
سلام. مبحث رشته فعالیت در کارت بازرگانی از سامانه اتاق بازرگانی حذف شده و در سامانه جامع تجارت انجام می گردد.  
 

ایا در فرایند تغییر مدیر عامل می توان محموله ها را از گمرک ترخیص کرد ؟ با توجه به زمان یکماه این پروسه
پاسخ:
سلام. درصورتی که کارت بازرگانی بنام مدیرعامل جدید فعال شود گمرک فعال خواهد شد.  
 

با سلام واحترام با توجه به نزدیک شدن اتمام اعتبار کارت بازرگانی و بدهی های موجود در سامانه شرکت مربوط به 3در هزار و 4درهزار مربوط به سال های 1399 و1400 و1401 آیا با پرداخت یکسال میتوان کارت بازرگانی را تمدید کرد یا همه سال های موجود را باید پرداخت کرد.
پاسخ:
سلام. در صورتی که در سامانه اتاق بازرگانی در قسمت پرداخت تعهدات مالی هستید باید تمامی مبالغ را پرداخت نمایید تا کارت فعال گردد.  
 

با سلام و عرض ادب احتراما درخواست تمدید کارت بازرگانی این شرکت با کد رهگیری 124389564 از طرف آن سازمان محترم رد شده و در سامانه جامع تجارت پیام کارشناس به زبان لاتین درج شده است. طی تماس با پشتیبانی سامانه جامع تجارت اعلام شد که این مشکل می بایست از طرف واحد محترم انفورماتیک اتاق بازرگانی برطرف شود. خواهشمند است مساعدت فرمایید. با تشکر
پاسخ:
سلام. به پشتیبانی سامانه اعلام شد.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام