مشاوره عضویت و کارت بازرگانی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 2947 عددبا سلام و احترام، آیا در یک آدرس (یک کد پستی) می توان دو کارت بازرگانی (یکی برای شخص حقیقی و یکی برای شخص حقوقی) دریافت کرد؟ آیا امکان انتقال کارت بازرگانی حقیقی به شرکت حقوقی وجود دارد؟
پاسخ:
سلام. بله در یک آدرس (یک کد پستی) می توان دو کارت بازرگانی (یکی برای شخص حقیقی و یکی برای شخص حقوقی) دریافت کرد و در ضمن انتقال کارت حقیقی به حقوقی امکانپذیر نمی باشد.  
 

سلام، بیش از 10 روزه پیش درخواست تمدید داده ام و در حال بررسی است. می خواستم بدانم مدت زمان بررسی چند روز است؟ متاسفانه نه تلفن ها پاسخ گو هستند نه فکس و نه ایمیل و هم اینکه تیکت هم گذاشته ام در اینستاگرام هم پی ام دادم، این حجم از بی پاسخی آن هم در جایی که راس هرم کار و کسب است یه مقدار طنز دارد.... سوال دوم اینکه آیا تنها عضویت در اتاق، فرد را مشمول مسئولیت های حقوقی و مالیاتی می کند؟ با تشکر
پاسخ:
سلام. ثبت نام شما به صورت پیش نویس می باشد و باید پرونده را تایید نهایی کنید تا پرونده برای کارشناس اتاق بازرگانی ارسال گردد درضمن کارت عضویت مسولیت و بار مالیاتی ندارد و صرفا می توانید از خدمات اتاق بازرگانی استفاده نمایید و جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 1866 تماس داشته باشید.  
 

برای تمدید کارت بازرگانی در سایت سامانه تجارت اقدام کردم پیغام بعلت فرایند در سامانه فرایند جدید نمیتوانید داشته باشید لطفا به اطاق بازرگانی مراجعه نمایید
پاسخ:
سلام. پرونده شما در سامانه اتاق بازرگانی در قسمت بررسی و تسویه مالی است و بعد از تسویه و تایید پرونده، می توانید از سامانه جامع تجارت اقدام نمایید.  
 

برای صدور کارت بازرگانی، در صورت نداشتن اجاره نامه و سند تک برگ، باید 1 میلیارد و چهارصد تومان پرداختی مالیاتی داشته باشیم ؟ یعنی همان گزینه سابقه حداقل 2سال فعالیت مالیاتی مشروط ؟
پاسخ:
سلام. این شرایط توسط سازمان صمت در سامانه جامع تجارت برای صدور بازرگانی ایجاد شده است و جهت توضیحات لازم، حضورا به سازمان صنعت و معدن محل مراجعه نمایید.  
 

با سلام قصد دارم کارت بازرگانی که به نام شخص بنده ولی برای شرکت ثبت شده را به نام مدیرعامل جدید با هیئت مدیره جدید ثبت کنم آیا باید از طریق سامانه جامع (تغییر یکپارچه عضویت حقوقی ویژه اطاق تهران) اقدام نمایم یا باید به قسمت دیگری مراجعه کنم؟
پاسخ:
سوال تکراری است.  
 

سلام برای پرداخت حق عضویت سالانه چکار باید انجام داد؟کارت بازرگانی من مهلت دارد اما الان موعد پرداخت عضویت است نمیدانم کدام گزینه را باید بزنم
پاسخ:
سلام. وارد سامانه اتاق بازرگانی شوید و از قسمت تعهدات مالی، مدارک مربوطه را بارگذاری و تایید نهایی نمایید تا مدارک بررسی و نتیجه آن اعلام گردد.  
 

با سلام قصد دارم کارت بازرگانی که به نام شخص بنده ولی برای شرکت ثبت شده را به نام مدیرعامل جدید با هیئت مدیره جدید ثبت کنم آیا باید از طریق سامانه جامع (تغییر یکپارچه عضویت حقوقی ویژه اطاق تهران) اقدام نمایم یا باید به قسمت دیگری مراجعه کنم؟
پاسخ:
سلام. در صورتی که کارت اعتبار دارد هم از سامانه جامع و هم از سامانه اتاق بازرگانی فرایند تغییر را شروع نمایید.  
 

سلام و وقت بخیر. دفتر شرکت ما کاربری مسکونی داره به همین دلیل کد رهگیری نگرفتیم،اما ثبت سازمان ثبت به عنوان دفتر مرکزی هست. چه راهکاری وجود داره بتونیم برای کارت بازرگانی اقدام کنیم؟(با این شرایط مشکل در اجاره نامه)
پاسخ:
سلام. در حال حاضر در سامانه جامع تجارت ، شرایط ملک را با کاربری اداری تایید می کنند.  
 

با سلام حوزه فعالیت شرکت تولیدی در استان کردستان دارم ودفتر مرکزی شرکت نیز در تهران می باشد .آیا می توانیم به عضویت اتاق تهران در باییم
پاسخ:
سلام. از اتاق تهران امکان دریافت عضویت دارید.  
 

روزبخیر برای تمدید کارت پیغام این پیغام میاد : ( سند تک برگ برای این شناسه ملی اطلاعاتی بافت نشد ) اجاره نامه اعتبار داره و دارای کد رهگیری است . متوجه این پیغام نمیشم باید چکار کنیم . لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ:
سلام. این پیام مربوط به سامانه جامع تجارت است و جهت پیگیری به سازمان صنعت و معدن استان مراجعه نمایید یا با شماره تلفن 124 تماس حاصل نمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام