مشاوره عضویت و کارت بازرگانی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 2973 عدددرود بر شما. آیا میشود دو شرکت که با هم یه ملک با سند اداری رو اجاره کردن و هر کدوم یک اجاره نامه رسمی با کد رهگیری معتبر دارند ، اقدام به دریافت کارت بازرگانی کنند؟
پاسخ:
سلام. بله  
 

با درود بیکران چرا برای تمدید کارت پس از ورود درباره وارد سایت سامانه تجارت میشویم با تشکر
پاسخ:
سلام. تمدید عضویت از سامانه اتاق بازرگانی و تمدید کارت بازرگانی از سامانه جامع تجارت شروع می شود.  
 

سلام ببخشید آیا اعضای هیئت علمی دانشگاه می توانند کارت بازرگانی بگیرند؟ ممنون از راهنمایی شما
پاسخ:
سلام. بله هیات علمی دانشگاه با حکم هیات علمی می تواند کارت بازرگانی دریافت کند.  
 

با سلام برای کارت عضویت اتاق تهران اقدامکردیم. هزینه عضویت را 11 میلیون تومان تعیین کردن که فیش برامون صادر شده. میخواستم بدونم اشتباهی نشده مبلغ درست است؟ حق عضویت 1402 مبلغ 11 میلیون تومان است؟ با تشکر
پاسخ:
سلام. بله مبالغ درست است.  
 

با سلام و احترام ... شرکت ما قبلا به صورت حقیقی کارت عضویت از تهران دریافت کرده و الان میخوایم از اتاق بازرگانی البرز طبق ادرس پروانه کسب این فرایند رو به البرز انتقال بدهیم... در مرحله ی انتقال از (تهران) از من ایراد گرفته و این ایراد به این شرحه:(پیام کارشناس پرونده - اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران :درخواست انتقال و اظهارنامه انتقال را اسکن نمایید ) لطفا راهنمایی کنید من این درخواست انتقال و اظهار نامه انتقال رو از کجا باید دربیارم؟؟؟ ممنون از مساعدت شما
پاسخ:
سلام. برای انتقال کارت عضویت حقیقی به اتاق دیگر باید درخواست کتبی مبنی بر انتقال به استان دیگر با اظهارنامه ثبت دفاتر از اداره ثبت شرکتهای محل جدید دریافت و در سامانه اتاق بارگذاری کنید.  
 

با سلام قصد دارم کارت بازرگانی که به نام شخص بنده ولی برای شرکت ثبت شده را به نام مدیرعامل جدید با هیئت مدیره جدید ثبت کنم آیا باید از طریق سامانه جامع (تغییر یکپارچه عضویت حقوقی ویژه اطاق تهران) اقدام نمایم یا باید به قسمت دیگری مراجعه کنم؟
پاسخ:
سلام. توضیحات لازم به شما به صورت حضوری ارائه شد.  
 

با سلام و احترام، آیا در یک آدرس (یک کد پستی) می توان دو کارت بازرگانی (یکی برای شخص حقیقی و یکی برای شخص حقوقی) دریافت کرد؟ آیا امکان انتقال کارت بازرگانی حقیقی به شرکت حقوقی وجود دارد؟
پاسخ:
سلام. بله در یک آدرس (یک کد پستی) می توان دو کارت بازرگانی (یکی برای شخص حقیقی و یکی برای شخص حقوقی) دریافت کرد و در ضمن انتقال کارت حقیقی به حقوقی امکانپذیر نمی باشد.  
 

سلام، بیش از 10 روزه پیش درخواست تمدید داده ام و در حال بررسی است. می خواستم بدانم مدت زمان بررسی چند روز است؟ متاسفانه نه تلفن ها پاسخ گو هستند نه فکس و نه ایمیل و هم اینکه تیکت هم گذاشته ام در اینستاگرام هم پی ام دادم، این حجم از بی پاسخی آن هم در جایی که راس هرم کار و کسب است یه مقدار طنز دارد.... سوال دوم اینکه آیا تنها عضویت در اتاق، فرد را مشمول مسئولیت های حقوقی و مالیاتی می کند؟ با تشکر
پاسخ:
سلام. ثبت نام شما به صورت پیش نویس می باشد و باید پرونده را تایید نهایی کنید تا پرونده برای کارشناس اتاق بازرگانی ارسال گردد درضمن کارت عضویت مسولیت و بار مالیاتی ندارد و صرفا می توانید از خدمات اتاق بازرگانی استفاده نمایید و جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 1866 تماس داشته باشید.  
 

برای تمدید کارت بازرگانی در سایت سامانه تجارت اقدام کردم پیغام بعلت فرایند در سامانه فرایند جدید نمیتوانید داشته باشید لطفا به اطاق بازرگانی مراجعه نمایید
پاسخ:
سلام. پرونده شما در سامانه اتاق بازرگانی در قسمت بررسی و تسویه مالی است و بعد از تسویه و تایید پرونده، می توانید از سامانه جامع تجارت اقدام نمایید.  
 

برای صدور کارت بازرگانی، در صورت نداشتن اجاره نامه و سند تک برگ، باید 1 میلیارد و چهارصد تومان پرداختی مالیاتی داشته باشیم ؟ یعنی همان گزینه سابقه حداقل 2سال فعالیت مالیاتی مشروط ؟
پاسخ:
سلام. این شرایط توسط سازمان صمت در سامانه جامع تجارت برای صدور بازرگانی ایجاد شده است و جهت توضیحات لازم، حضورا به سازمان صنعت و معدن محل مراجعه نمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام