مشاوره قوانین کار

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 153 عددبا سلام و احترام نمونه قرارداد جهت مدیر بازرگانی بخش صادرات که بصورت پورسانتی قصد همکاری داریم مورد نیاز می باشد. لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
باسلام ، نمونه قرارداد مشخص در خصوص اینگونه کارها وجود ندارد جهت مشاوره حضوری روزهای سه شنبه به اتاق بازرگانی تهران واقع در خیابان وزرا نبش کوچه 21 طبقه سوم مراجعه نمائید.  
 

با سلام، قصد استخدام یک تبعه خارجی به عنوان رابط تجاری را در شرکت داریم. برای دریافت اقامت کاری چه اقداماتی باید انجام داد...
پاسخ:
سلام ، به کارگیری اتباع خارجی مستلزم داشتن پروانه کاراز ادارات کارواموراجتماعی است که هیات فنی در این خصوص اعلام نظر می نماید، البته در رابطه با اتباع افغانستان موضوع متفاوت میباشد.  
 

سلام اگر قرارداد با کارگر موقت باشد و هر سه ماه تمدید شود ، با فرض اینکه کارگری بیش از 1 سال با شرکت همکاری داشته باشد ولی تمامی قراردادهای منعقده فی مابین 3 ماهه باشد. آیا مشمول پایه سنوات می شود؟ طبق کدام ماده قانون هم اگر بفرمایید ممنون خواهم شد. نوع قرارداد همکاری و پایه سنوات به هم ارتباطی دارند؟
پاسخ:
با سلام ، ازسال 1392 در بخشنامه دستمزد شورای عالی کار تصویب شد که پایه سنوات خدمت به کارگرانی که بیش از یکسال سابقه خدمت در کارگاه را دارند پرداخت گردد
به عنوان مثال کارگری اردیبهشت ۱۴۰۱ استخدام شده، در اردیبهشت ۱۴۰۲ سابقه این فرد در کارگاه یک سال می شود، چه به صورت قرارداد کار موقت باشد وچه بصورت قرارداد دائم ، بایستی پایه سنوات پرداخت گردد.  
 

آیا کارگری که با کارفرما در مورد خاتمه قرارداد توافق کرده (چنانچه با درخواست کارفرما باشد) تسویه حساب نموده و سنوات خدمتی و دیگر مزایای قانونی پایان کار را در یافت نموده آیا می توان ادعای مبنی بر بازگشت به کار داشته باشد؟
پاسخ:
توضیحات باتوجه به مذاکره حضوری میباشد  
 

سلام ، آیا کارگران با قرارداد موقت نیر مشمول اجرای طرح طبقه بندی می باشند؟
پاسخ:
باسلام ، کلیه کارگران مشمول قانون کار در کارگاه ، اعم از دائم ، موقت ، فصلی... از زمانی که کارگاه حد نصاب لازم برای اجرای طرح طبقه بندی را داشته باشد، مشمول اجرای طرح می باشند  
 

سلام لطفاً اسم چند شرکت در حوزه سلامت که تایید بشه عنوان بفرمایید
پاسخ:
سلام ، پیرو مذاکره تلفنی به منظور کسب اصلاعات بیشتربا شماره 88714472 با کارشناس مرتبط تماس بگیرید  
 

باسلام شرکتی تازه تاسیس و هدف تولیدی هستیم در شهرک صنعتی جهت استخدام کارمند و کارگر خط تولید میخوام بدونم که از کجا کمک بگیریم چون اطلاعی از قانون کار و مالیات بر حقوق اینها نداریم اگر موسسه ای یا انجمنی می شناسید لطفا معرفی کنید ممنون
پاسخ:
باسلام ، با عنایت به مذاکره تلفنی جهت مشاوره حضوری به معاونت کسب وکار واقع درتهران، خیابان مطهری ، بین قائم مقام وشیرازی پلاک 275 مراجعه نمائید  
 

با سلام آیا برای اینجانب که بازنشسته می باشم و به عنوان مشاور در شرکتی کار می کنم و دارای فرزند یکی زیر 18 سال و دیگری دانشجو می باشم حق اولاد تعلق می گیرد ؟
پاسخ:
باسلام ،حق اولاد بیمه شده در صورت داشتن سابقه 720 روز حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی تا 18 سالگی فرزندان پرداخت می شود و چنانچه فرزند یا فرزندان اعم از ذکور و اناث قبل از رسیدن به سن 18 سالگی ازدواج نمایند این امر قانوناً مانع تادیه حق اولاد به بیمه شده تا 18 سالگی آنان خواهد بود و در صورت ادامه تحصیل بعد از سن 18 سالگی ، این پرداخت ها تا پایان تحصیل استمرار خواهد داشت و نیز در صورت احراز اشتغال به تحصیل و فاقد شغل بودن فرزند بیمه شده در دوران تحصیل ، علیرغم وقفه در تحصیل پرداخت کمک عائله مندی تا پایان تحصیل فرزند به بیمه شده بلامانع خواهد بود.
درخصوص بازنشستگان ، چنانچه فرد شمول بازنشستگی تامین اجتماعی بوده باسد اشتغال مجدد دائم وی ممنوعیت را درپی خواهد داشت ، دررابطه با صندوق های دیگر داشتن سابقه 720 روز حق بیمه ملاک میباشد، بنابراین پرداخت عائله مندی برای بازنشستگان موجبی نخواهد داشت.  
 

با سلام و احترام ... بنده در حوزه شرکت پخش محصولات غذایی مشغول به کار می باشم و از طریق سردخانه پخش انجام میشه ، آیا استخدام کارشناس بهداشت HSE برای من اجباری می باشد ؟ تاکنون اخطاری هم از اداره بهداشت دریافت نکردم
پاسخ:
باسلام ، درخصوص کارگاههای بالای 25 نفرکارگر داشتن کارشناس بهداشت اجباری است ،اما ، در کارگاههای زیر 25 نفر کارگرباتشخیص کارشناس بهداشت وبازرس کارامکان پذیر میباشد.  
 

باسلام، آیا مدیرعامل شرکت مشمول قانون مشاغل سخت وزیان آور میباشد.؟
پاسخ:
باسلام ، مدیرعامل شمولیت قانون کار را نداشته واز قانون مشاغل سخت وزیان آور نمی تواند استفاده نماید . ضمنا" اگر مدیر عامل همزمان به کار دیگری مشغول باشد این موضوع قابل بررسی میباشد.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام