مشاوره امور حقوقی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 319 عدد



با سلام و خسته نباشید آیا اینجانب در خصوص قرارداد با شرکت های خارجی و نظر به اینکه مهر شرکت برای امور بین المللی توسط مجموعه خود، طراحی شده است، نیاز به ثبت مهر در اتاق بازرگانی و یا در سازمان خاصی هست یا خیر؟
پاسخ:
در اتاق بازرگانی نیاز به ثبت مهر نمیباشد  
 

با سلام در قرارداد با کارفرمایی فروش کالا مطابق ترم CPT گمرک شهریار شده است انجام شده و ماههاست جنس تحویل گمرک شهریار شده است . با این همه کارفرماعلیرغم آنکه در مبدا کالا را بازدید کرده است مدعی است تا جنس از گمرک خارج نشود تعهد فروشنده برقرار است و از آزاد سازی ضمانت نامه بانکی خودداری میکند، آیا این ادعا که نقطه پایان تعهد فروشنده در ترم CPT خروج از گمرک است منطقی و محکمه پسند است؟ راه حل چیست ؟
پاسخ:
ارجاع به واحد حقوقی  
 

مشاوره در زمینه سهامداران شرکت مسئولیت محدود و نحوه محاسبات ارزش سهام شرکا و خروج شرکا
پاسخ:
با تلفن 88725088 داخلی 1141 و 1177 تماس گرفته شود  
 

یک شرکت تولیدی هستیم کارت بازگانی داریم و میخواهیم صادرات و واردات انجام بدیم طبقه ۳۵ واردات و صادرات شامل چه بندهایی میشود؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .
پاسخ:
سوال خیلی خلا صه است . لطفا واضح تر مطرح نمایید تا پاسخ داده شود .  
 

باسلام و عرض ادب شرکت ما تازه تاسیس هست و دارای کارت بازرگانی برای شروع به کار واردات نیاز به یک راهنما یا مشاور داریم که در امر خرید خارجی، ثبت سفارش ، حمل و ترخیص راهنمایی کنه یا کلا این امور رو به اون موسسه یا شخص بسپاریم ولی رفرنسی از این اشخاص پیدا نمیکنیم که قایل اعتماد هم باشند میشه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون
پاسخ:
معاونت کسب و کار اتاق تهران در زمینه های گمرکی ، بانکی، دارایی و ... مشاوره ارائه مینماید میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 88714472 تماس حاصل نمایید  
 

با سلام ما با یک شرکت روسی بار فروخته ایم و آنها داخل ایران پول واریز میکردند الان حدود 70،000 دلار بدهی دارند و چن ماه است که پول نمیدهند. چیکار باید کرد؟
پاسخ:
موضوع در کمیسیون انضباطی اتاق ایران مطرح گردد.  
 

باسلام واحترام برای واسطه گری بین دوشرکت ایرانی وخارجی به منظور محفوظ ماندن حق کمیسیون ،فرم قرارداد وجوددارد ؟
پاسخ:
خدمات اتاق مربوط به اعضا میباشد  
 

سلام اگر یکی از اعضای اتاق بازرگانی و با شماره عضویت حقوقی کالای معیوب و غیر قابل استفاده وارد کشور کرده و فروخته و کالا از طریق تعزیرات و کارشناسان رسمی دادگستری کارشناسی شده باشد و محکوم شده باشد آیا اتاق کارت بازرگانی و عضویت ایشان را باطل میکند لطفا اینجانب را راهنمایی نمایید
پاسخ:
نامه تعلیق و یا ابطالکارت بازرگانی باید از تعزیرات برای سازمان صمت استان مربوطه ارسال گردد.  
 

درود بر شما وقت به خیر دارای کارت بازرگانی حقیقی با مشخصات بالا هستم با توجه به اینکه برای ثبت برند خارجی نیاز به کارت بازرگانی ست به عنوان مجوز کارت در سایت مالکیت صنعتی بارگزاری کردم حال اداره مالکیت صنعتی برای ثبت اولین و تنها برند در زمینه صادرات خرما - کارت بازرگانی را به عنوان مجوز فعالیت نمی پذیرد و از ما درخواست پروانه گمرکی می کند - از آنجائیکه برای صادرات نیاز به مجوز غذا و دارو می باشد پیشنیاز آن گواهی ثبت علامت است. با توجه به اینکه شخصی با صرف زمان و هزینه اقدام به دریافت کارت بازرگانی می کند به نظر می رسد کمترین حقوق صاحب کار حداقل ثبت یک برند است. ماههای گذشته از افرادی که در اداره مالکیت سوال کردم حتی با کارت عضویت اتاق بازرگانی برند به ثبت می رسید در این زمینه آیا اتاق بازرگانی امکان مساعدت دارد به نوعی این اقدام اداره مالکیت محرومیت از حق است با سپاس
پاسخ:
لطفا به باجه 11 پنجره واحد اتاق تهران مراجعه نمایید.  
 

ضمن سلام و احترام با توجه به ماده 29 از حقوق مدنی بیان میکند : مالکیت بر عین و منافع و حق انتفاع است. آیا عدم صدور کارت بازرگانی بر روی مکان تجاری توسط وزارت صمت بدلیل سرقفلی بودن آن مکان غیر قانونی نیست ؟ آیا این مشکل در دیوان عدالت اداری قابل پیگیری است ؟
پاسخ:
باسلام
لطفا با تلفن 88723801 الی 5 داخلی 555 واحد حقوقی تماس بگیرید  
 

ثبت پرسش جدید



ارسال پیام