مشاوره امور حقوقی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 322 عددبا سلام و احترام بین این شرکت به عنوان صاحب کالا و یک شرکت حمل اختلاف رخ داده است. ایا امکان ارجاع به اتاق بازرگانی است؟ با تشکر
پاسخ:
باسلام
موضوع میتواند در کمیسیون انضباطی اتاق ایران مطرح گردد و یا چنانچه در قرارداد فیمابین شرط داوری وجود داشته باشد میتواند در مرکزی داوری مطرح گردد.  
 

سلام وقت بخیر.شرکت فروشنده شماره 1 با شرط تحویل کالا درب کارخانه اقدام به فروش کالا به خریدار شماره 1 نموده است.همزمان اقدام به ارسال کالا برای شرکت خریدار شماره 2 نموده و حواله خروج و بارنامه برای شرکت 2 صادر شده.شرکت خریدار شماره 1 همزمان از شرکت خریدار شماره 2 همان بار را خریداری نموده و هزینه های حمل را پرداخت نموده.حال شرکت فروشنده بار ارسال شده را به استناد اینکه هزینه حمل آن را خریدار 1 پرداخت کرده متعلق به خریدار 1 دانسته است.در حالی که علیرغم قرارداد به ایشان تحویل نداده است.سوال : طرف حساب فروشنده برای بار ارسال شده کیست؟
پاسخ:
لطفا باواحد حقوقی جناب آقای رفیع زاده تماس گرفته شود. داخلی 1515  
 

با سلام، مدت 10 سال مدیر عامل یک شرکت بازرگانی بودم، 2 سال قبل به علت اختلافات از شرکت جدا شدم، در این مدت موفق به دریافت حق و حقوقم از شرکت نشده ام و نیاز به مشاوره یا وکیل دارم لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر.
پاسخ:
با واحد حقوقی آقای رفیع زاده تماس حاصل فرمایید 88723801 الی 5 داخلی 1555  
 

با سلام و خسته نباشید آیا اینجانب در خصوص قرارداد با شرکت های خارجی و نظر به اینکه مهر شرکت برای امور بین المللی توسط مجموعه خود، طراحی شده است، نیاز به ثبت مهر در اتاق بازرگانی و یا در سازمان خاصی هست یا خیر؟
پاسخ:
در اتاق بازرگانی نیاز به ثبت مهر نمیباشد  
 

با سلام در قرارداد با کارفرمایی فروش کالا مطابق ترم CPT گمرک شهریار شده است انجام شده و ماههاست جنس تحویل گمرک شهریار شده است . با این همه کارفرماعلیرغم آنکه در مبدا کالا را بازدید کرده است مدعی است تا جنس از گمرک خارج نشود تعهد فروشنده برقرار است و از آزاد سازی ضمانت نامه بانکی خودداری میکند، آیا این ادعا که نقطه پایان تعهد فروشنده در ترم CPT خروج از گمرک است منطقی و محکمه پسند است؟ راه حل چیست ؟
پاسخ:
ارجاع به واحد حقوقی  
 

مشاوره در زمینه سهامداران شرکت مسئولیت محدود و نحوه محاسبات ارزش سهام شرکا و خروج شرکا
پاسخ:
با تلفن 88725088 داخلی 1141 و 1177 تماس گرفته شود  
 

یک شرکت تولیدی هستیم کارت بازگانی داریم و میخواهیم صادرات و واردات انجام بدیم طبقه ۳۵ واردات و صادرات شامل چه بندهایی میشود؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .
پاسخ:
سوال خیلی خلا صه است . لطفا واضح تر مطرح نمایید تا پاسخ داده شود .  
 

باسلام و عرض ادب شرکت ما تازه تاسیس هست و دارای کارت بازرگانی برای شروع به کار واردات نیاز به یک راهنما یا مشاور داریم که در امر خرید خارجی، ثبت سفارش ، حمل و ترخیص راهنمایی کنه یا کلا این امور رو به اون موسسه یا شخص بسپاریم ولی رفرنسی از این اشخاص پیدا نمیکنیم که قایل اعتماد هم باشند میشه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون
پاسخ:
معاونت کسب و کار اتاق تهران در زمینه های گمرکی ، بانکی، دارایی و ... مشاوره ارائه مینماید میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 88714472 تماس حاصل نمایید  
 

با سلام ما با یک شرکت روسی بار فروخته ایم و آنها داخل ایران پول واریز میکردند الان حدود 70،000 دلار بدهی دارند و چن ماه است که پول نمیدهند. چیکار باید کرد؟
پاسخ:
موضوع در کمیسیون انضباطی اتاق ایران مطرح گردد.  
 

باسلام واحترام برای واسطه گری بین دوشرکت ایرانی وخارجی به منظور محفوظ ماندن حق کمیسیون ،فرم قرارداد وجوددارد ؟
پاسخ:
خدمات اتاق مربوط به اعضا میباشد  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام