مشاوره امور مالیاتی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1688 عددباسلام ، بنده از برج ۲ امسال یعنی ۱۴۰۲ کارت بازرگانی حقیقی خود را تمدید کرده ام و تا امروز هیچ عملکردی نداشته ام ، خواستم از شما بپرسم که اگر عملکردی نداشته باشیم احتیاج به گزارش دادن به اداره مالیاتی هست یا خیر ؟
پاسخ:
با سلام خدمت شما، گزارش دادن به سازمان امور مالیاتی جزو تکالیف هر فعال اقتصادی است،این گزارش می تواند اظهارنامه، گزارشات فصلی و.... باشد. اما مبنای محاسبه جرائم مالیاتی ؛ مالیات متعالقه می باشد، بنابراین اگر مالیاتی برای شما محاسبه نشده باشد جریمه ای هم به آن تعلق نمی گیرد، زیرا ماخذ جریمه مالیات متعلقه می باشد.
در نتیجه مالیات متعلقه به علت عدم فعالیت شما صفر باشد، جریمه آن نیز صفر خواهد شد.  
 

با سلام و وقت بخیر من کارت بازرگانی رو شهریور دریافت کردم و در حال حاضر نیاز به مشاوره مالی و مالیاتی دارم که بتونم کلیه امور مالی و مالیاتی شرکت رو طبق اصول و قوانین مربوطه انجام بدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
پاسخ:
پاسخ شما داده شده است .  
 

سلام وقت بخیر من شهریور ماه کارت بازرگانی گرفتم و در حال حاضر نیاز به مشاور مالیاتی دارم بابت کلیه امور مالی شرکت (اعم از دفاتر نویسی وصورتهای مالی و فصلی و ...) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
با سلام ف لطفا با شماره 1866تماس بگیرید وتقاضای مشاوره تلفنی مالیاتی کنید . پس از مشاوره تلفتنی حسب مورد مشاورعپه حضوری نیز قابل ارائه خواهد بود .  
 

با سلام ما شرکتی را تاسیس ودر سال 1401 هیچگونه فعالیت اقتصادی نداشته ایم اما هزینه هایی بابت اجاره و ....داشتیم ایا نیاز به تحریر دفاتر قانونی داریم اگر دفاتر را کامل نکنیم مشکلی خواهیم داشت ؟
پاسخ:
توصیه می شود دفاتر خود را با ثبت هزینه های خود تنظیم و اظهار نامه مبتنی بر زیان سال مالی را بر این اساس تنظیم نمایید  
 

سلام وقت بخیر من کارت عضویت گرفتم و الان شرکتم بنامم ثبت شده از برج ۲ تا الان...مدیر عامل و مدیر تصفیه شرکت هستم و حق امضا هم با خودم هست ولی هنوز کارت بازرگانی نگرفتم..میخواستم ببینم اگر بخوام از شرکت استفغا بدم و کلا همه چیو تموم کنم که مالیاتی برام نیاد باید چه کاری انجام بدم؟
پاسخ:
شما شرایط شرکت را درست توضیح ندادید ، برای این توضیحات با شما تماس حاصل خواهد شد  
 

سلام در صورتیکه یک شرکت تولیدی در ایران، قرارداد کارمزدی تولید با یک شرکت خارجی ببندد( مواد لازمه تولید از طرف رکت خارجی تامین، در ایران تولید و کالای تولیدی مجددا به کشور درخواست کننده ارسال می شود)، در اینصورت موضوع رفع تعهد ارزی و مالیات شمال چه بخشی از درآمد حاصله میشود؟ ایا فقط کارمزد تولید مشمول خواهد بود؟ ممنون میشم بند قانونی مرتبط رو با من به اشتراک بگذارید.
پاسخ:
پرسش شما با وجود اختصار نیازمند مذاکره است ، با شما تماس حاصل خواهد شد  
 

با سلام آیا گرفتن کارت بازرگانی در محلی که دارای جواز کسب خرده فروشی می باشد و دارای پرونده مالیاتی مشترک (دارای شریک ) می باشد مشکلی دارد ؟ و آیا با گرفتن کارت بازرگانی پرونده مالیات جدیدی به وجود خواهد آمد یا خیر ؟ آیا فعالیت با کارت روی مالیات این واحد کسبی تعصیر خواهد داشت ؟
پاسخ:
اولا به نظر می رسد اصل اخذ کارت بازرگانی امکان پذیر باشد لیکن توصیه می شود با واحد عضویت اتاق نیز هماهنگی و استعلام نمایید ./ خیر الزاما پرونده ی مالیاتی جدیدی برای شما تشکیل نخواهد شد / با شما تماس می گیریم  
 

با سلام احتراما بفرمایید مهلت پرداخت مالیات ابرازی در اظهار نامه عملکرد تا چه زمانی پس از تسلیم اظهار نامه می باشد؟
پاسخ:
به موجب ماده 110 قانون مالیات های مستقیم ، پرداخت مالیات ابرازی همزمان با سر رسید موعد تسلیم اظهار نامه می باشد  
 

سلام و عرض ادب صادرات فرآورده های نفتی (قیر) با فرض رفع تعهدات ارزی به موقع و انجام تکالیف قانونی، آیا معاف از مالیات عملکرد هست یا نه؟ (البته میدانیم که معاف از مالیات ارزش افزوده است، مشخصاً در مورد مالیات عملکرد توضیح دهید)
پاسخ:
با سلام ، معافیت موضوع ماده 141 ق . م م مربوط به درامد حاصل از صادرات خدمات و کالای غیر نفتی و محصولات بخش کشاورزی و همچنین 20 درصد درآمد حاصل از مواد خام است . ازآنجا که به نظر ما قیر در زمره کالای نفتی قرار دارد ، معافیت مالیات بردرامد نباید به آن تعلق گیرد .  
 

با سلام در مراجعه ای که به اداره امور دارایی و مالیات داشتم ، ممیز مربوطه گفت وقتی فعالیت ندارید از طریق سامانه پرونده مالیاتی خود را غیر فعال کنید و در اینصورت نیاز به ارسال اظهارنامه مالیاتی نخواهید داشت اما با رجوع به سامانه my tax و راهنمایی که برای غیر فعالسازی پرونده مالیاتی داشت گزینه غیر فعالسازی را پس از انتخاب گزینه جزئیات پرونده مالیات پیدا نکردم البته گزینه ای به نام درخواست فعالسازی وجود دارد پرسش این است که نحوه غیر فعالسازی پرونده مالیاتی چیست؟
پاسخ:
در این واحد مشاوره ها بر مبنای قانون ارئه می گردد ، با توجه به تغییر مکرر طرز کار سامانه ها توصیه می شود در این خصوص به اداره امور مالیاتی محل مراجعه فرمایید  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام