مشاوره امور مالیاتی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1693 عددسلام خسته نباشید برای اخذ کارت بازرگانی مراحل ثبت نام را طی کردم و در سامانه جامع ثبت نام تکمیل شده و در مرحله آخر که باید اتاق تایید بشه خطا میده میگه رفع تعهد ارزی و بدهی مالیاتی دارید لطفاً راهنماییم کنید که رفع تعهد ارزی به چه شکل انجام میشه مربوط به کارت پیله وری میشه سال ۹۸
پاسخ:
با درود
لطفا جهت مسائل مربوط به رفع تعهدات ارزی با معاونت کسب و کار، جناب آقای دکتر ملک لو تماس حاصل فرمایید.
معاونت توسعه کسب و کار: 88714472 الی 3  
 

سلام علیک بنده تمایل دارم بعنوان مشاور مالیاتی و بیمه بزیرفته شوم در حال حاضر رییس هییت مدیره موسسه حسابداری امیر اتشانی هستم
پاسخ:
با درود خدمت شما
متاسفانه زمان ثبت نام متقاضیان نمایندگی معاونت توسعه خدمات کسب و کار به پایان رسیده ولی شما می توانید از طریق لینک زیر در شبکه های اجتماعی ما را دنبال فرمایید تا در فرصت بعدی که اطلاع رسانی انجام می شود اقدام به ثبت نام و ارسال مدارک نمایید.
با سپاس
لینک :
https://zil.ink/tccimservices  
 

با سلام و خسته نباشید. اینجانب سامانه جامعه مودیان ثبت نام نموده و حال در خواست افزایش حد مجاز فروش دارم. متاسفانه با مراجعه به اداره مالیات بیش از دو بار ممیز جواب نمیدهد و به ادارات دیگر که هیچ ربطی ندارند ارسال مینماید. سئوال اینجانب: در صورتی که ممیز پاسخو نیست به کدام اداره باید مراجعه نمود اینجانب با مشکل قلبی توان تردد و استرس زیاد را ندارم. با تشکر سعیدی
پاسخ:
با پوزش بابت تاخیر پیش آمده، در اسرع وقت در خصوص سوالات مطروحه با شما تماس تلفنی برقرار خواهد شد.  
 

با سلام آیا برای تقسیط کردن مالیات عملکرد بر اساس سود ابرازی سازمان امور مالیاتی محق به دریافت سود دوران تقسیط می باشد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
با پوزش بابت تاخیر پیش آمده، در اسرع وقت در خصوص سوالات مطروحه با شما تماس تلفنی برقرار خواهد شد.  
 

با سلام و عرض ارادت شرکتی تازه تاسیس ثبت شده. سوال من این ار خصوص مالیات بر اجاره ملک مسکونی است که به اداره مالیات معرفی شده. اداره اجاره نامه درخواست کرده و ملک مطعلق به رییس هیئت مدیره می باشد. و توضیح در مورد مسکونی بودن ملک چنین است که در واقع اتاقی از این ملک در اختیار برای کارهای اداری شرکت قرار گرفته، البته هنوز برای استعلام از اداره مالیات مراجعه نشده. سوال من این است که آیا امکانش هست اجاره نامه ای برای یک اتاق از این ملک تعیین شود؟ سوال بعدی مربوط به ماده 53 ق م م، معافیت املاک با زیر بنای مفید حداقل 150 متر هست اگر توضیح بفرمایید ممنون میشم و آیا ما شامل این قانون میشیم؟ همچنین سوال سوم و چهارم من مربوط به ماده 55 و 53 ق م م، در خصوص افرادیکه خود مستاجر ملک دیگری هستند که مبلغ اجاره پرداختی آنها از اجاره دریافتیشان کسر و مانده مشمول مالیات میشود؟ و چهارم اگر در ملک فرزندان سکونت داشته باشند از صاحب ملک از مالیات معاف میشود؟ پیشاپیش از حسن همکاری آن مقام محترم کمال قدردانی را دارد.
پاسخ:
با پوزش بابت تاخیر پیش آمده، در اسرع وقت در خصوص سوالات مطروحه با شما تماس تلفنی برقرار خواهد شد.  
 

باسلام ، بنده از برج ۲ امسال یعنی ۱۴۰۲ کارت بازرگانی حقیقی خود را تمدید کرده ام و تا امروز هیچ عملکردی نداشته ام ، خواستم از شما بپرسم که اگر عملکردی نداشته باشیم احتیاج به گزارش دادن به اداره مالیاتی هست یا خیر ؟
پاسخ:
با سلام خدمت شما، گزارش دادن به سازمان امور مالیاتی جزو تکالیف هر فعال اقتصادی است،این گزارش می تواند اظهارنامه، گزارشات فصلی و.... باشد. اما مبنای محاسبه جرائم مالیاتی ؛ مالیات متعالقه می باشد، بنابراین اگر مالیاتی برای شما محاسبه نشده باشد جریمه ای هم به آن تعلق نمی گیرد، زیرا ماخذ جریمه مالیات متعلقه می باشد.
در نتیجه مالیات متعلقه به علت عدم فعالیت شما صفر باشد، جریمه آن نیز صفر خواهد شد.  
 

با سلام و وقت بخیر من کارت بازرگانی رو شهریور دریافت کردم و در حال حاضر نیاز به مشاوره مالی و مالیاتی دارم که بتونم کلیه امور مالی و مالیاتی شرکت رو طبق اصول و قوانین مربوطه انجام بدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
پاسخ:
پاسخ شما داده شده است .  
 

سلام وقت بخیر من شهریور ماه کارت بازرگانی گرفتم و در حال حاضر نیاز به مشاور مالیاتی دارم بابت کلیه امور مالی شرکت (اعم از دفاتر نویسی وصورتهای مالی و فصلی و ...) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
با سلام ف لطفا با شماره 1866تماس بگیرید وتقاضای مشاوره تلفنی مالیاتی کنید . پس از مشاوره تلفتنی حسب مورد مشاورعپه حضوری نیز قابل ارائه خواهد بود .  
 

با سلام ما شرکتی را تاسیس ودر سال 1401 هیچگونه فعالیت اقتصادی نداشته ایم اما هزینه هایی بابت اجاره و ....داشتیم ایا نیاز به تحریر دفاتر قانونی داریم اگر دفاتر را کامل نکنیم مشکلی خواهیم داشت ؟
پاسخ:
توصیه می شود دفاتر خود را با ثبت هزینه های خود تنظیم و اظهار نامه مبتنی بر زیان سال مالی را بر این اساس تنظیم نمایید  
 

سلام وقت بخیر من کارت عضویت گرفتم و الان شرکتم بنامم ثبت شده از برج ۲ تا الان...مدیر عامل و مدیر تصفیه شرکت هستم و حق امضا هم با خودم هست ولی هنوز کارت بازرگانی نگرفتم..میخواستم ببینم اگر بخوام از شرکت استفغا بدم و کلا همه چیو تموم کنم که مالیاتی برام نیاد باید چه کاری انجام بدم؟
پاسخ:
شما شرایط شرکت را درست توضیح ندادید ، برای این توضیحات با شما تماس حاصل خواهد شد  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام