جشنواره فرهنگی امین‌الضرب

فراخوان ششمین جشنواره فرهنگی امین‌الضرب

تعمیق توسعه و رشد اقتصادی کشورها همبستگی عمیقی با توسعه فرهنگی و بهبود جنبه‌های مختلف فرهنگ آن‌ها دارد. ارتباط اقتصاد و فرهنگ در ایران نیز مثل هر کشور با تاریخ طولانی و فرهنگی غنی ریشه‌دار است. بخش خصوصی ایران اعتقاد دارد که اگر توسعه اقتصادی بتواند همپای توسعه فرهنگی پیش رود، می‌تواند عمق و کیفیت بسیار بهتری داشته باشد و در نهایت به توسعه پایدار در همه ابعاد جامعه بینجامد. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در مسیر انجام مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود و نیز گسترش فرهنگ عمومی کارآفرینی و پاسداشت اهالی فرهنگ، ششمین جشنواره فرهنگی امین‌الضرب را برگزار می‌کند.

این جشنواره در زمینه فعالیت‌های رسانه‌ای و مستند با موضوع کارآفرینی در بخش خصوصی برگزار می‌شود و شامل شش بخش تیتر، گزارش توصیفی، گزارش تحلیلی ــ خبری، سرمقاله و یادداشت، مصاحبه، ویدیو ژورنال، پادکست و فیلم مستند است که در رسانه‌های چاپی، آنلاین و ویدیویی ــ تلویزیونی به انتشار رسیده باشد. خبرنگارانی که آثارشان از ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۱ تا ۳۰ تیر ۱۴۰۲ منتشر شده باشد، می‌توانند تا 20 مرداد ۱۴۰۲ با پرکردن فرم فراخوان در وب‌سایت دبیرخانه جشنواره فرهنگی امین‌الضرب در این جشنواره شرکت کنند.

پس از به اتمام رسیدن مهلت فراخوان و دریافت و تأیید آثار، هیأت داوران جشنواره متشکل از چهره‌های فرهنگی فعال در بخش خصوصی کشور و استادان عرصه روزنامه‌نگاری و ارتباطات آثار را ارزیابی می‌کنند و پس از جمع‌بندی نهایی، در ششمین جشن فرهنگی امین‌الضرب رتبه‌های برتر هر بخش معرفی می‌شوند و از آنان تجلیل به عمل خواهد آمد. علاقمندان به رقابت در این جشنواره می‌توانند در صورت احراز شرایط شرکت در آن، با تکمیل فرم‌های مربوطه آثار خود را برای دبیرخانه ارسال فرمایند.

 

شرایط ارسال اثر در جشنواره فرهنگی امین‌الضرب:

* موضوع اثر باید درباره کارآفرینی در بخش خصوصی یا فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی باشد.

* تاریخ انتشار اثر باید در بازه زمانی ۱۵ تیر ۱۴۰۱ تا ۳۰ تیر ۱۴۰۲ باشد.

* آثار شرکت‌داده‌شده در جشنواره باید در قالب یکی از بخش‌های شش‌گانه زیر در قالب منتشرشده به‌صورت چاپی یا آنلاین باشند:

ــ گزارش توصیفی

ــ گزارش تحلیلی ــ خبری

ــ سرمقاله و یادداش

ــ مصاحبه

ــ تیتر

ــ ویدیو ژورنال

ــ پادکست

ــ فیلم مستند

* هر فرد می‌تواند برای هر بخش تنها سه اثر ارسال کند و یک اثر نمی‌تواند در دو یا چند بخش شرکت داده شود. تنها یک اثر از هر فرد در هر بخش به مرحله نهایی داوری راه خواهد یافت.

* آثار چاپی باید طوری ثبت شوند که لوگوی رسانه، نام نویسنده و تاریخ انتشار در آن مشخص باشد. آثار آنلاین نیز باید دارای لینک مستقیم به رسانه منتشرکننده خود باشند، به‌طوری که نام نویسنده و تاریخ انتشار در صفحه آن‌ها مشخص باشد. آثاری که دارای نام نویسنده نیستند، در صورتی داوری خواهند شد که رسانه منتشرکننده آن‌ها کتباً مؤلف‌بودن آنان را در آن اثر تایید کرده باشد.

* شرکت در داوری منوط به تکمیل فرم ثبت اثر و دریافت کد رهگیری برای هر شرکت‌کننده است. شرکت‌کنندگان در بخش ویدیو ژورنال، پادکست یا فیلم مستند می‌توانند پس از تکمیل فرم و دریافت کد رهگیری، آثار خود را به‌صورت فیزیکی به دبیرخانه تحویل دهند یا با پست به دبیرخانه ارسال فرمایند.

برای ثبت اثر خود به وب‌سایت اتاق بازرگانی، صنایع،‌ معادن و کشاورزی تهران به نشانی اینترنتی www.tccim.ir مراجعه فرمایید.لطفا فرم زیر را پرکنید. (موارد ستاره دار الزامیست)
نام و نام خانوادگی: *
ادرس پست الکترونیکی: *
شماره تلفن همراه: *
شماره تلفن ثابت: *
نام رسانه: *
قالب رسانه: *
عنوان اثر: *
نوع اثر: *
تاریخ انتشار: *
بارگذاری لینک اثر:
بارگذاری تصویر اسکن شده اثر:  
بارگذاری نامه تایید مولف‌ از سوی رسانه: