جشنواره فرهنگی امین‌الضرب

فراخوان ششمین جشنواره فرهنگی امین‌الضرب

توسعه و رشد اقتصادی ایران همبستگی عمیقی با توسعه فرهنگی شهروندان و نهادهای کشور دارد. در کشوری همچون ایران که سابقه دیرینه تاریخی و فرهنگی آن زبانزد است، ارتباط اقتصاد و فرهنگ ریشه‌دار و عمیق است. بخش خصوصی ایران معتقد است توسعه اقتصادی باید همردیف توسعه فرهنگی پیش رود تا بتواند به ثبات و دوام بیشتری در پیشرفت‌های صنعتی و تولیدی کشور دست پیدا کند.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در مسیر انجام مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود و همچنین گسترش فرهنگ کارآفرینی و تجلیلی از اهل فرهنگ و رسانه، هفتمین جشنواره فرهنگی امین‌الضرب را برگزار می کند این جشنواره با اتکا به فعالیت‌ها و تولیدات رسانه‌ای و فرهنگی با موضوع کارآفرینی در بخش خصوصی (به‌طور خاص اشاره به موضوعات نرخ ارز، ناترازی انرژی، استهلاک سرمایه‌گذاری، مالیات و تأمین سرمایه، تعدد دستگاه‌های صدور مجوز و بهبود محیط کسب‌وکار) برگزار می‌شود و شامل هفت بخش گزارش توصیفی، گزارش تحلیلی - خبری، سرمقاله و یادداشت، مصاحبه، ویدیو ژورنال و پادکست و کتاب است که در رسانه‌های چاپی، آنلاین و ویدیویی - تلویزیونی به انتشار رسیده باشد.
خبرنگارانی که آثارشان از 17 خرداد ۱۴۰۲ تا 17 خرداد ۱۴۰۳ منتشر شده باشد، می‌توانند تا ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ با پرکردن فرم فراخوان در وب‌سایت دبیرخانه جشنواره فرهنگی امین‌الضرب در این جشنواره شرکت کنند. همچنین تشکل‌های اقتصادی نیز می‌توانند با ارسال نشریات خود به محل دبیرخانه جشنواره در این رویداد فرهنگی شرکت کنند.
پس از به اتمام رسیدن مهلت فراخوان و دریافت و تأیید آثار، هیئت داوران جشنواره متشکل از چهره‌های فرهنگی و رسانه‌ای فعال در بخش خصوصی کشور و استادان عرصه روزنامه‌نگاری و ارتباطات آثار را ارزیابی می‌کنند و پس از جمع‌بندی نهایی، در اختتامیه هفتمین جشن فرهنگی امین‌الضرب رتبه‌های برتر هر بخش معرفی می‌شوند و از آنان تجلیل به عمل خواهد آمد. علاقمندان به رقابت در این جشنواره می‌توانند در صورت احراز شرایط شرکت در آن، با تکمیل فرم‌های جشنواره، آثار خود را برای دبیرخانه ارسال فرمایند.
شرایط ارسال اثر در جشنواره فرهنگی امین‌الضرب
* موضوع اثر باید درباره کارآفرینی در بخش خصوصی یا فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی با تمرکز بر موضوعاتی مانند نرخ ارز، ناترازی انرژی، استهلاک سرمایه‌گذاری، مالیات و تأمین سرمایه، تعدد دستگاه های صدور مجوز و بهبود محیط کسب‌وکار باشد.
* تاریخ انتشار اثر باید در بازه زمانی 17 خرداد ۱۴۰۲ تا 17 خرداد ۱۴۰۳ باشد.
* صاحبان آثار تا ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ فرصت دارند آثار خود را در جشنواره شرکت دهند.
* آثار شرکت‌داده‌شده در جشنواره باید در قالب یکی از بخش‌های زیر در قالب منتشرشده به‌صورت چاپی یا آنلاین باشند:
- گزارش توصیفی
ـ گزارش تحلیلی – خبری
ـ سرمقاله و یادداشت
ـ مصاحبه
ـ ویدیو ژورنال و مستند
ـ پادکست
ـ کتاب (با موضوع زندگینامه کارآفرینان)
- رسانه برتر تشکل‌ها (مکتوب و مجازی)
* هر فرد برای هر بخش تنها می تواند سه اثر ارسال کند و یک اثر نمی‌تواند در دو یا چند بخش شرکت داده شود. تنها یک اثر از هر فرد در هر بخش به مرحله نهایی داوری راه خواهد یافت.
* آثار چاپی باید به گونه‌ای ثبت شوند که لوگوی رسانه، نام نویسنده و تاریخ انتشار در آن مشخص باشد. آثار آنلاین نیز باید دارای لینک مستقیم به رسانه منتشرکننده خود باشند، به‌طوری‌که نام نویسنده و تاریخ انتشار در صفحه آن‌ها مشخص باشد. آثاری که دارای نام نویسنده نیستند، در صورتی داوری خواهند شد که رسانه منتشرکننده آن‌ها کتباً مؤلف‌بودن فرد را در آن اثر تایید کرده باشد.
* شرکت آثار در فرایند داوری منوط به تکمیل فرم ثبت اثر و دریافت کد رهگیری برای هر شرکت کننده است. * شرکت‌کنندگان در بخش ویدیو ژورنال، پادکست یا فیلم مستند می‌توانند پس از تکمیل فرم و دریافت کد رهگیری، فایل پرحجم آثار خود را به‌صورت فیزیکی به دبیرخانه تحویل دهند.
* برای ثبت اثر خود در جشنواره فرهنگی امین‌الضرب، به دبیرخانه مجازی جشنواره در وب‌سایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به نشانی اینترنتی ir.tccim.www مراجعه فرمایید.
* آدرس دبیرخانه: خیابان قائم‌مقام، نرسیده به خیابان بهشتی، کوچه میرزاحسنی، پلاک ۱۸، طبقه پنجملطفا فرم زیر را پرکنید. (موارد ستاره دار الزامیست)
نکته: از به کار بردن حروف ( ) < > ; ' در اطلاعات ثبتی اجتناب شود
نام و نام خانوادگی: *
ادرس پست الکترونیکی: *
شماره تلفن همراه: *
شماره تلفن ثابت: *
نام رسانه: *
قالب رسانه: *
عنوان اثر: *
نوع اثر: *
تاریخ انتشار: *
بارگذاری لینک اثر:
بارگذاری تصویر اسکن شده اثر:  
بارگذاری نامه تایید مولف‌ از سوی رسانه: