معاونت امور کمیسیونها و هیئت نمایندگان

معاونت امور کمیسیونها و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در راستای اهداف و وظایف واگذار شده، همواره تلاش نموده است تا با همکاری اعضا، کارشناسان، مشاوران و توان کارشناسی تشکلهای حرفهای حاضر در کمیسیونها، در چارچوب رویکردها و استراتژیهای کلان اتاق، اهداف و برنامههای خود را در دو حوزه کمیسیونهای تخصصی و هیئت نمایندگان، تنظیم و اجرا نماید.
کمیسیونهای تخصصی به عنوان یکی از مهمترین ارکان و بازوی مشورتی در حوزههای مختلف، تلاش برای بهبود محیط کسب و کار و کمک به روانسازی روند رفع مشکلات اعضای اتاق و ایجاد زمینه رشد و توسعه بنگاههای اقتصادی با شناسایی و ارائه راهکارهای متناسب میباشد.
هیئت نمایندگان نیز، با عضویت 40 نماینده بخش خصوصی از چهار گروه بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی در هیئت نمایندگان اتاق تهران و همچنین حضور 20 نماینده دولتی در پارلمان بخش خصوصی، ظرفیت مناسب و کم نظیری را برای ارائه مشاوره به قوای سه گانه به منظور تسهیل فضای کسب و‌کار ایجاد کرده‌است.
بر این اساس، اعضای هیئت نمایندگان اتاق تهران،در جلساتی که به طور منظم و ماهانه برگزار می‌شود، مسائل مهم حوزه کسب و‌کار را مورد واکاوی قرار داده و ضمن ارائه راهکارهای عملی و مبتنی بر اصول علمی اقتصاد، تصمیمات لازم را برای حل مسایل بخش‌خصوصی اتخاذ می‌کنند. این راهکارها البته حاصل جلسات اعضای هیئت نمایندگان، نمایندگان تشکل‌ها و نمایندگان دولتی در قالب کمیسیون‌های تخصصی به عنوان بازوهای فکری اتاق تهران است. کمیسیون های اتاق تهران به صورت تخصصی، بررسی و رفع مسائل و موانع پیش روی فعالان اقتصادی را مورد پیگیری قرار می‌دهند. علاقه‌مندان برای ارتباط با معاونت امور کمیسیون‌ها و هیئت نمایندگان اتاق تهران می توانند از طریق پرتال خدماتی اتاق تهران اقدام کرده یا از طریق شماره تماس 1866 با این واحد تماس برقرار کنند.

اخبار مرتبط

commission.tccim [@] tccim [.] ir

شیوه نامه چگونگی تشكیل و اداره كمیسیون هاي تخصصی - 1402

شیوه نامه اداره جلسات هیات نمایندگان - 1402

آئین نامه چگونگی تشكیل و اداره كمیسیونهای تخصصی

شیوه نامه اداره جلسات هیئت نمایندگان

گزارش عملکرد دو ساله دوره اول کمیسیونهای تخصصی و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران 99-98

گزارش عملکرد چهار ساله - منتهی به 1401