مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1240 عددبا سلام بنده علاقه مند به اخذ اطلاعات مربوط به آمار واردات فلکسی تانک هستم نعرفه معمول آن 39239090 میباشد لطفا راهنمایی فرمایید. با سپاس
پاسخ:
باسلام، طی سال 1402، حدود 2.4 هزارتن از کد تعرفه 39239090 به ارزش 11.1 میلیون دلار وارد شده است. طی این سال کشور چین با سهم 61.7 درصد، ترکیه با سهم حدود 12.8 درصد و امارات متحده عربی با سهم حدود 8.8 درصد از ارزش کل واردات عمده مبادی وارداتی کالای مورد نظر بودند.  
 

سلام. وقت بخیر. در صورت امکان، کد تعرفه محلول های نگهدارنده پیوند عضو وارداتی را بیان کنید.
پاسخ:
باسلام، بررسی مقدماتی نشان می دهد که کد تعرفه ای برای محلول های نگهدارنده پیوند عضو وجود ندارد. پیشنهاد می‏ شود برای یافتن تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود به دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر مراجعه فرمایید:
ساختمان شماره 2 گمرک جمهوری اسلامی ایران: تهران، خیابان شهید بهشتی، بین خیابان میرعماد و خیابان پاکستان، روبروی مصلی تهران
شماره تلفن: 02182991  
 

با عرض سلام و احترام ببخشید برای لوله های مقوایی دو کد تعرفه گمرکی 48221000 و 48229000 وجود دارد. تفاوت این دو در چیست؟
پاسخ:
با سلام؛ کد تعرفه 48221000 مربوط به قرقره، ماسوره، دوک تکیه‌گاه‌های همانند ازخمیرکاغذ، کاغذ یا مقوا، برای پیچیدن نخ‌های نسجی و کد تعرفه 48229000 مربوط به قرقره، ماسوره، دوک و تکیه‌گاه‌های همانند، ازخمیر کاغذ، کاغذ یا مقوا غیر مذکور در جای دیگر می‌شود. برای یافتن تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود پیشنهاد می‌شود به دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر مراجعه فرمایید:
ساختمان شماره 2 گمرک جمهوری اسلامی ایران: تهران، خیابان شهید بهشتی، بین خیابان میرعماد و خیابان پاکستان، روبروی مصلی تهران- شماره تلفن: 02182991
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ممنوعیت صادرات ;کالاها و مقررات آنها نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.  
 

سلام وقت بخیر بابت تامین کنندگی، سیب قرمز صادراتی سمیرم، گردو پوست نازک و بادام درختی در تناژ بالا مشتری داخلی و خارجی می خواستم لطفاً راهنمایی کنید
پاسخ:
با سلام؛ برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
شایان ذکر است، متناسب با نوع کالای مورد نظر خود می توانید از خدمات مربوط به انجمن یا اتحادیه مربوطه نیز استفاده نمایید.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و کشور هدف، تماس حاصل نمایید.
برای پیدا کردن مشتری داخلی نیز می توانید از شبکه های اجتماعی، شرکت در همایش ها و جشنواره ها، تبلیغات و... استفاده نمایید.  
 

با سلام ما در حال برنامه ریزی برای ورود به بازار تولید سلفون های صنعتی می باشیم از این جهت نیاز به امار واردات و صادرات این محصول را داریم. ممنون می شوم در این زمینه راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
با سلام؛ طی بررسی های مقدماتی به نظر می رسد نایلون، نایلکس و سلفون تحت کد تعرفه 39232190 (سایرکیسه، کیسه کوچک از پلی اتیلن به جزکیسه خون، کیسه اسپتیک 5 لایه مقاوم درمقابل نفوذ هوا و اکسیژن) طبقه بندی می شود. طی سال 1402 حدود 72.8 هزارتن از کد تعرفه مزبور به ارزش 92.2 میلیون دلار به مقاصد مختلف صادر شده است. همچنین طی همین سال،حدود 758.5 تن از این کد تعرفه به ارزش 2.8 میلیون دلار واردات صورت گرفته است.
شایان ذکر است برای دریافت آمار واردات و صادرات سایر سال‏ ها، می‌توانید به سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=727l40 مراجعه نمایید و در قسمت آمار به آمارهای سال جاری و سال های قبل به تفکیک واردات و صادرات و همچنین کد تعرفه و کشورهای مبدا و مقصد دسترسی داشته باشید.  
 

درود و سلام احتراما اینجانب در مورخه 3 اردیبهشت ماه 1403 در حین ثبت نام فعالیت های خود در عملیات رتبه بندی به مشکل برخوردم. به دلیل شددت خرابی سایت سامانه تجارت در نوبت صبح عملیات رتبه بندی خود را ثبت نموده و ثبت نهایی گردید ولی بعدازظهر دیدم در سامانه ثبت نشده دوباره ثبت کردم متاسفانه هیچکدام از اولویت های اینجانب ثبت نگردیده و کلا هر سه فعالیت ثبت شده هیچ کدام از انتخاب های من نیست و با کارت بازرگانی هیچ سنخیتی ندارد و خودم کامل بی تاخسیر هستم و خطای سایت باعث این مشکل شده است .. لذا خواهشمندم نسبت به این موارد اینجانب رو کمک نمایید واقعا زندگی و شغل من را بهم ریخته. متاسفانه همکاران 124 هیچ کمکی نتوانستن بکنن فقط گفتن منتظر ویرایش باشید و معلوم نیست ویرایش چه زمانی باشد .استدعا دارم کمک کنید .
پاسخ:
با سلام؛ طبق مذاکره صورت گرفته با کارشناسان واحد توسعه عضویت اتاق برای تغییر وضعیت باید در سایت سامانه جامع تجارت به قسمت عملیات رتبه‌بندی، مدیریت رتبه بندی و قسمت رشته فعالیت های مجاز مراجعه کرده و درآنجا فعالیت های مد نظر خود را تغییر دهید. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس https://service.tccim.ir/membership مراجعه نمایید.
 
 

راجب صادرات گوش دام و طیور_بو قلمون و حوزه مشتری در کشور های هم جوار ،عراق می خواستم عنوان بفرمایید ما ت‌انایی که داریم برا شروع ۴۰ تن گوشت رو داریم
پاسخ:
با سلام؛ طبق مذاکره صورت گرفته با مشاور گمرکی اتاق تهران به نظر می‌رسد که که صادرات گوشت داو طیور در حال حاضر با ممنوعیت همراه باشد. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌شود با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 وتماس حاصل فرمایید. شایان ذکر است می توانید ب با مشاوره گمرکی اتاق تهران در روزهای فرد به شماره 88714472 نیز تماس حاصل فرمایید. برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان کالاهای دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.
در رابطه با شرایط صادرات و واردات، می‌توانید از منابع رسمی هر کشور اطلاعات را استخراج کنید. در این رابطه، مرکز تجارت بین المللی الزامات قانونی صادرات و واردات را در کشورهای مختلف گردآوری کرده که در آدرس https://www.macmap.org/en/query/regulatory-requirement می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.
تماس با رایزن بازرگانی ایران در کشور عراق (جناب آقای عبدالامیر ربیهاوی) به شماره 009647700055151 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به شماره 88814181 نیز می‌تواند به شما در این زمینه کمک نماید.  
 

سلام در زمینه وارد کننده ها و میزان واردات مواد مصرفی زیبایی مثل فیلر ها و مزوژل ها قصد انجام تحقیقات و بازارشناسی داریم نیاز دارم که امار واردات این مواد رو در سال 1402 بررسی کنم ممنون میشم که راهنمایی کنین از کدام قسمت استفاده کنم
پاسخ:
با سلام، بر اساس بررسی مقدماتی، کالای ذکر شده مشمول کد تعرفه 33049900 (فراورده های زیبایی و آرایشی و فرآورده های برای مراقبت ازپوست غیر از اقلام مشمول ردیفهای 33041000 لغایت 33049100) می شود که طیف وسیعی از کالاها را در بر می گیرد. با توجه به اینکه آمارهای گمرک نیز بر اساس کد تعرفه هشت رقمی منتشر می شوند، امکان استخراج آمار دقیق واردات این محصول بر اساس آمار گمرک وجود ندارد. لذا پیشنهاد می شود در این خصوص با اداره کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به شماره 02166466062 و 02161927000 (داخلی 432) و یا انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران به شماره ۲۲۹۲۷۲۹۸-۰۲۱ ارتباط برقرار نمایید  
 

سلام و درود اعتبارسنجی مشتریان خارجی به چه نحوی است؟ سپاس
پاسخ:
با سلام؛ به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید که اطلاعت آن به شرح زیر است:
- آدرس سایت: https://egfi.ir/portal/home/
- شماره تماس: 88733370  
 

سلام وقت بخیر ، من نیاز به آمار واردات و تولیدات انواع مواد شیمیایی دارم. می خواستم بدونم آمار معتبری در این زمینه وجود داره . اگه اره کجاست و اینکه میشه خریدشون؟
پاسخ:
باسلام،محصولات صنایع شیمیایی در قسمت ششم کتاب مقررات صادرات و واردات تحت عنوان صنایع شیمیایی یا صنایع وابسته به آن قرار می گیرند و شامل فصول 28 تا 38 می شوند. با توجه به طیف وسیع این محصولات برای تعیین میزان واردات ابتدا می بایست کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود را مشخص کنید. پس از یافتن کد تعرفه و اطلاع از عدم ممنوعیت واردات محصول مورد نظر خود برای دریافت آمار صادرات و واردات می‌توانید به سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://service.tccim.ir/?addr=6knb9 مراجعه نمایید و در قسمت آمار به هردو آمارهای سال جاری و سال های قبل به تفکیک واردات و صادرات و همچنین کد تعرفه و کشورهای مبدا و مقصد دسترسی داشته باشید.
برای کسب اطلاع در خصوص ممنوعیت واردات ;کالاها و مقررات آنها نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید
شایان ذکر است گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، آمار مربوط به میزان تولید داخلی محصولات را منتشر نمی کند شما می توانید برای کسب اطلاع در این زمینه با انجمن مربوط به آن محصول ارتباط برقرار کنید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام