مشاوره عضویت و کارت بازرگانی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 2973 عددسلام و خسته نباشید برای اخذ کارت بازرگانی، شرایط محل کسب و کار باید به چه صورت باشه؟ کاربری محل باید حتما و صرفا اداری تجاری باشه یا با کاربری مسکونی هم میتوان برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کرد؟ ممنون
پاسخ:
سلام. در حال حاضر مدارک مالکیت توسط سازمان صنعت و معدن از لیست مدارک کارت بازرگانی حذف شده است.  
 

سلام وقت بخیر در خصوص تغییر نام کارت بازرگانی حقوقی میخواستم بدونم در چه شرایطی میتونم ؟
پاسخ:
سلام. در صورتی که تغییرات در روزنامه رسمی انجام شده است باید در سامانه جامع تجارت فرایند تغییر را ثبت نام و تغییرات لازم را اعمال نمایید.  
 

با سلام و احترام. مبلغ عضویت اتاق برای مدت 5 ساله، سال پیش مبلغ 1.500.000 تومان بود ولی الان 11.000.000 تومان شده. این افزایش قیمت برای صدور هست یا تمدید هم دچار افزایش شدید قیمتی شده؟ با تشکر
پاسخ:
سلام. در حال حاضر مبلغ حق عضویت برای یکسال 20 میلیون ریال می باشد که برای پرونده های صدوری 10 میلیون ریال حق ورودی نیز به مبلغ قبلی اضافه می گردد.  
 

سلام وقت بخیر من هفته گذشته مراحل عضویت اتاق تهران رو طی کردم و مدارک رو بارگذاری کردم . امروز برای مدیرعامل پیام اومده که درخواست شما عودت گردید . علت و کم و کسری رو از کجا میتونم پیگیری کنم ؟
پاسخ:
سلام. وارد سامانه اتاق بازرگانی شوید و ایراد پرونده را رفع نمایید.  
 

سلام اولا ساعت کاری اتاق بازرگانی وروزهای کاری را اعلام کنید دوم من مدا کم را برای شرکتم کانل کردم وامتحان هم دادم وبعدش، هم آمدم انگشت نگاری سه هفته است زنگ نزدن بابت دریافت کارت البته امتحان را هم با نمره 18 قبول شدم شرکت نگین الماس میهن
پاسخ:
سلام. ساعت کاری اتاق بازرگانی در حال حاضر از 8 صبح تا 15:30 می باشد درضمن پرونده شما به دلیل استعلام اطلاعات از سامانه جامع تجارت برگشت خورده است و باید وارد سامانه اتاق بازرگانی شوید و پرونده را تایید نهایی کنید.  
 

با سلام ، جهت ورود خودرو مصرف شخصی از مبادی ورودی کشور نیاز به کارت بازرگانی میباشد؟ و اگر لازم هست بصورت کارت بازرگانی حقیقی امکان ورود وجود دارد؟
پاسخ:
سلام. جهت واردات هر نوع کالایی که سازمان صنعت و معدن آن را ممنوع اعلام نکرده باشد نیاز به کارت بازرگانی می باشد و در مورد سوال دوم باید از سازمان مجوز دهنده که سازمان صنعت و معدن می باشد پیگیری نمایید.  
 

با سلام و احترام ، به استحضار میرساند شرکت میعاد ماندگار السا جهت دریافت کارت بازرگانی اقدام نموده است و هم اکنون در مرحله تایید مالی اتاق بازرگانی قراردارد با عنایت به اینکه مدیر عامل در ماموریت کاری قرار دارد و هم چنین نماینده شرکت با معرفی نامه دریافت فیزیک کارت و هم چنین جهت پیگیری امور و دریافت کارت در دفترخانه اسناد رسمی وکالت داده است ولی واحد مربوطه اعلام داشته است مدیر عامل برای ادامه فرآیند بایستی در اتاق بازرگانی حاضر گردد. لذا جهت ادامه فرآیند هیچ اقدامی صورت نمی پذیرد لذا خواهشمند است دستور فرمایید ادامه فرآیند تا صدور کارت بازرگانی اقدام و مدیر عامل و یا رئیس هیات مدیره برای دریافت کارت مراجعه نمایند . با تشکر
پاسخ:
سلام. باتوجه به اینکه فرایند شما تغییر مدیرعامل می باشد، حضور مدیرعامل برای احراز و اثرانگشت الزامی می باشد.  
 

با سلام، بنده در حال سیر مراحل عوضت در اتاق تهران هستم از طریق سایت، در مدارک مورد نیاز برای آپلود کردن، مدارک مربوط به گروه فعالیت هستش، منظور از این آیتم چیست و بنده چه مدارکی را جهت فعالیتی که هنوز شروع نشده است می بایست آپلود کنم ؟
پاسخ:
سلام. در صورتی که مدارک مربوط به حوزه فعالیت مانند پروانه فعالیت از صنف مربوطه ندارید ارائه اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری از سامانه اداره ثبت شرکتها الزامی است.  
 

سلام.من نماینده شرکت آلوم گستر هستم.خواستم در رابطه با نوه عضویت شرکت، در اتاق بازرگانی و هچنین هزینه عضویت رو از شما ویا شم ممنون می شم با من در تماس باشید.
پاسخ:
سلام. جهت مشاوره با شماره تلفن 1866 تماس داشته باشید تا توضیحات لازم ارائه گردد.  
 

فرم ها و تعهد نامه ها را از کجا باید دانلود کرد؟ و اینکه آیا این فرم ها باید در دفتر خانه گواهی امضا شود؟
پاسخ:
سلام. امضای فرم ها سیستمی در سامانه اتاق بازرگانی می باشد و نیازی هم به تایید دفترخانه نمی باشد.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام